Teatr Groteska

tap anywhere to cancel

DATA
GODZINA
 
TYTUŁ
SCENA
BILETY

Brak spektakli w tym miesiącu

Balladyna
Dzienniki gwiazdowe
Kandyd czyli Optymizm
Kot - otchłanie miłości
Mistrz i Małgorzata
Piosenka Ci nie da zapomnieć, czyli Qui Pro Quo w Krakowie
Skąpiec
Zagraj to jeszcze raz... sam!
Aksamitny Królik
Ania z Zielonego Wzgórza
Bajka o Szewczyku
Baśń o Dobrym Kopciuszku i Złych Siostrach
Brzydkie kaczątko
Calineczka - niezwykłe przygody
Cudowna lampa Aladyna
Czerwony Kapturek
Doktor Dolittle
Dwanaście prac Heraklesa
Dziewczynka z parku
Dzikie łabędzie
Kot w butach
Kto pocieszy pechowego Nosorożca?
Ładne kwiatki
Nie płacz, Koziołku
Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)
O Kasi, co gąski zgubiła
Pchła Szachrajka
Piękna i Bestia
Porwanie Baltazara Gąbki czyli Smok & Roll
Przygody Tomka Sawyera
Ronja, córka zbójnika
Szpak Fryderyk, czyli bajka o szczurach
Tańcowały dwa Michały
Towarzystwo Pana Brzechwy
Trzy Świnki
Tygrys Pietrek
19. Wielka Parada Smoków - Smoczy Piknik Rodzinny
19. Wielka Parada Smoków. "W czterdzieści smoków dookoła świata"

TEATR DLA WAS - WARSZTATY PLASTYCZNE

Chcąc przybliżyć, również najmłodszym widzom magię Teatru Formy, zapraszamy na cykl warsztatów plastycznych, 
w których można wziąć udział po zakończeniu niedzielnych spektakli.  Zajęcia prowadzone przez Alicję Strzebońską cieszą się ogromnym zainteresowaniem zarówno najmłodszych uczestników, jak i ich opiekunów.

 


 

 

 

PROFILAKTYKA PORZEZ TEATR

WARSZTATY DLA NAUCZYCIELI

 

Warsztaty adresowane są do nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Celem warsztatów jest dostarczenie uczestnikom skutecznych narzędzi, które mogą być wykorzystywane w procesie dydaktycznym i wychowawczym do realizacji działań z zakresu profilaktyki zachowań ryzykownych dzieci i młodzieży.

Obecnie najbardziej niepokojące zachowania to przemoc rówieśnicza wraz z mową nienawiści i zjawiskiem dyskryminowania oraz wykluczania kolegów i koleżanek, myśli samobójcze, samookaleczenia, bezradność w radzeniu sobie z trudnymi emocjami i sytuacjami kryzysowymi. Nauczycielom i wychowawcom często brakuje skutecznych narzędzi, strategii i metod, które mogliby zastosować w tych sytuacjach. Proponujemy wykorzystanie metod teatralnych takich, jak drama, psychodrama, socjodrama, pantomima, treningi ról społecznych, nauka społecznych kompetencji do rozwiązywania sytuacji kryzysowych, praca z ciałem, budowanie alternatywnych scenariuszy. Nauczyciel wyposażony w taką „skrzynkę narzędzi”, poprzez metody teatralne może skutecznie prowadzić proces wychowawczy, wykorzystywać zaproponowane metody na lekcjach wychowawczych, w socjoterapii, treningach umiejętności, na warsztatach profilaktycznych.

Warsztaty prowadzone będą przez prof. Małgorzatę Michel – pedagożkę resocjalizacyjną, mediatorkę i terapeutkę oraz Krzysztofa Prystupę – aktora, trenera głosu i mowy. Dzięki przekazanej wiedzy uczestnicy zdobędą narzędzia do rozwiązywania konfliktów i systematycznej pracy z uczniami.

Warsztaty zostaną przeprowadzone w trzech blokach tematycznych. Istnieje możliwość udziału w każdym z nich lub wyboru pojedynczych spotkań.

 

PROWADZĄCY

 

Małgorzata Michel

Profesor nadzwyczajny doktor habilitowany nauk społecznych w dyscyplinie pedagogika. Pedagożka resocjalizacyjna, mediatorka, terapeutka. Na co dzień pracuje na Uniwersytecie Jagiellońskim. Badaczka aktywności gangów młodzieżowych i dzieci na ulicy; zjawisk niedostosowania społecznego i zachowań ryzykownych dzieci i młodzieży. Autorka wielu szkoleń z zakresu profilaktyki zachowań ryzykownych, głównie w zakresie przeciwdziałania przemocy, skierowanych do nauczycieli, pedagogów, wychowawców, pracowników socjalnych, rodziców i młodzieży.

Ma na koncie trzy książki dotyczące lokalnego systemu profilaktyki i resocjalizacji nieletnich, streetworkingu oraz gangów młodzieżowych. Autorka kilkudziesięciu artykułów z zakresu przestępczości nieletnich, grup pseudokibiców i gangów młodzieżowych, bezpieczeństwa lokalnego i szkolnego w kontekście aktywności młodzieży. Współpracuje przy organizacji festiwalu profilaktycznego Juchy Soundsystem „Zażywam tylko dźwięków” oraz koordynuje strefę bezpieczeństwa i profilaktyki społecznej na Cieszanów Rock Festiwal. Absolwentka Studium Terapii Przez Sztukę w Teatrze Ludowym w Krakowie-Nowej Hucie oraz Szkoły Tutorów Collegium Vratislaviense.

Krzysztof Prystupa

Specjalizuje się w szkoleniach, mentorialach i treningach indywidualnych z komunikacji, wystąpień publicznych, dykcji i emisji głosu w mówieniu. Z wykształcenia aktor, ciągle czynny zawodowo; ukończył Akademię Teatralną, przepracował 8 sezonów w Teatrze Groteska. W latach 2014-2017 był prezesem zarządu Stowarzyszenia Konsultantów i Trenerów Zrządzania „MATRIK”; posiada Międzynarodowy Certyfikat Trenera Zarządzania MATRIK. Zrealizował ponad 2500 godzin szkoleniowych i ponad 3000 godzin w pracy 1/1. Ukończył Szkołę Mentorów prowadzoną przez Collegium Vratislaviense. Uczestniczył przy tworzeniu ram kompetencji dla trenerów zarządzania, opracowywał ekspertyzę do sektorowych ram dla branży usług rozwojowych. Właściciel firmy szkoleniowej ViaMowa.

 

DODATKOWE INFORMACJE

 

Ilość miejsc ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń.

Istnieje możliwość wzięcia udziału w jednych warsztatach lub we wszystkich trzech spotkaniach.

W ciągu jednego szkolenia zostaną zrealizowane trzy bloki tematyczne - po 1,5h - oddzielone przerwami.

Uczestnicy warsztatów otrzymają certyfikaty.

Osoby zainteresowane otrzymaniem faktury prosimy o informację przy zapisie.

Limit: 20 osób/zajęcia

 

 

 

WARSZTATY TEATRALNE

Zapraszamy na programy edukacyjne, które przybliżą naszym widzom zarówno historię Teatru Groteska, jak i sekrety sztuki plastycznej.

Warsztaty teatralne oraz plastyczne, przygotowane dla zorganizowanych grup uczniów w każdym wieku.

Warsztaty prowadzą zawodowi aktorzy i plastycy. Można wybrać tematykę zajęć, np. teatr przedmiotu, teatr cieni, praca z maską.

Warsztaty odbywają się na jednej ze scen Teatru Groteska.

Uczestnicy mają więc okazję poznać kulisy sceny. Czas trwania - ok. 1  godzina.

informacje i zapisy:
Jacek Stankiewicz
j.stankiewicz@groteska.pl
tel. 12 633 48 22 wew. 226


 

SEKRETY SCENY


stała wystawa w Teatrze Groteska, która przybliża widzom świat teatru lalek i masek, jak i historię Groteski.

Prowadzący uczy jak animować lalkami, pokazuje teatralne rekwizyty wchodzące w skład wystaw na poszczególnych piętrach Teatru Groteska.
Grupy zorganizowane oprowadzane są przez aktora-przewodnika.

informacje i zapisy:
rezerwacja@groteska.pl, kasa@groteska.pl
tel. 12 633 37 62, 12 632 92 00

 

 

TEATROMANIAK


Dla widzów indywidualnych oraz grup zorganizowanych, którzy obejrzą minimum 4 spektakle w ciągu całego sezonu,

Teatr Groteska przygotował Dyplomy Teatromaniaka.

Te unikalne wyróżnienia można odebrać w Kasie Teatru po wcześniejszym pozostawieniu biletów wraz z danymi kontaktowymi.

informacje:
Weronika Semkowicz
w.semkowicz@groteska.pl, tel. 12 633 48 22 wew. 244

Scena Mistrzów jest rozwinięciem idei Kodu Mistrzów organizowanego od 2014 roku cyklu spotkań ze znanymi osobami,

które kształtują wrażliwość i wyobraźnię Polaków.

Scena Mistrzów jest zupełnie nową jakością pośród cyklicznych imprez organizowanych w Krakowie. 

W ramach kameralnych występów scenicznych, w Teatrze Groteska, pojawiają się powszechnie uznani artyści sceny teatralnej i muzycznej.

Wszyscy oni prezentują niekwestionowany, najwyższy kunszt artystyczny.

W wyjątkowej formule Sceny Mistrzów nie zabraknie spektakli teatralnych, monodramów, recitali, koncertów i występów kabaretowych.

W ramach Sceny Mistrzów gościliśmy już w m.in.: Annę Seniuk, Artura Andrusa, Janusza Gajosa, Andrzeja Grabowskiego,

Krzysztofa Ścierańskiego,  Marka Piekarczyka, Włodzimierza Pressa i Andrzeja Zielińskiego.

 


Najnowszą odsłoną Sceny Mistrzów jest  „Świąteczna Pocztówka” 

To niezwykły koncert kolęd i świątecznych piosenek będący połączeniem kolędowania z podziękowaniem dla personelu medycznego za ciężką pracę w czasie pandemii oraz apelem pacjentów, wyleczonych z ciężkich przypadków SARS-CoV-2, o oddawanie osocza dla chorych na COVID. 

            Realizacja projektu była możliwa dzięki mecenatowi Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego, a na scenie Groteski wystąpili krakowscy artyści Renata Przemyk, Marek Piekarczyk, Łukasz Rybarski, Andrzej Sikorowski i Jacek Wójcicki! Do „Świątecznej pocztówki” chętnie dołączyli krakowscy lekarze i przedstawiciele środowiska medycznego:  Jolanta Bucka – reumatolog ze Szpitala Specjalistycznego im. Józefa Dietla w Krakowie, Małgorzata Kloch – kardiolog ze Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego w Krakowie, Katarzyna Turek-Fornelska – Zastępca Dyrektora Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego w Krakowie, Jerzy Friediger - Dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego, Marcin Jędrychowski – Dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, Andrzej Kosiniak-Kamysz – Dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. Józefa Dietla w Krakowie, Marcin Mikos – Zastępca Dyrektora Szpitala Specjalistycznego im. Józefa Dietla w Krakowie, Wojciech Zaręba – kardiolog ze Szpitala Specjalistycznego im. Józefa Dietla w Krakowie.

 

 

Kod Mistrzów to inicjowany i organizowany przez Teatr Groteska cykl spotkań studentów i mieszkańców Krakowa z autorytetami intelektualnymi, artystami, wybitnymi Polakami, osobowościami, rozpoznawalnymi nie tylko na gruncie rodzimym. Zapraszani do Teatru Groteska Mistrzowie, mają na swoim koncie wiele dokonań i od lat kształtują zbiorowy światopogląd oraz wyobraźnię Polaków.

Od pierwszego spotkania w lutym 2014 roku, ze słynnym reżyserem Kazimierzem Kutzem, inicjatywa cieszy się dużym zainteresowaniem publiczności.

Mistrzowie w sposób niezwykle dynamiczny opowiadają o swoich doświadczeniach życiowych, niezwykłych spotkaniach, wydarzeniach, dzięki którym mogą w sferze zawodowej rozwijać swoje pasje. Przywołują wielkie postaci, z którymi dane było im się w życiu spotkać, wplatają anegdoty, o których niejednokrotnie usłyszeć można tylko w Teatrze Groteska. Kod Mistrzów prowadzony jest przez moderatora – znawcę danej dziedziny, który pomaga wydobyć barwne szczegóły z życiorysów zapraszanych gości.  Spotkania z Autorytetami ze świata sztuki i nauki mają na celu nie tylko wzbogacić słuchaczy, ale także inspirować tych, którzy wciąż poszukują dla siebie życiowej drogi.

Kod Mistrzów to jeden ze znaków rozpoznawczych Teatru Groteska. W spotkaniach wzięli dotąd udział: Kazimierz Kutz, Jadwiga Staniszkis, Karol Modzelewski, Jerzy Stuhr, Janina Paradowska, Anna Polony, Jan Pieszczachowicz, Seweryn Blumsztajn, Jerzy Trela, Krystyna Zachwatowicz, Stanisław Janicki, Bronisław Cieślak, Janusz Majewski, Jan Peszek, Marian Konieczny, Krzysztof Zanussi, Stefan Chwin, Maja Komorowska, Artur Rojek, Zygmunt Konieczny, Andrzej Zoll, Zofia Gołubiew, Andrzej Zieliński, Wojciech Pszoniak, Andrzej Seweryn, Stanisław Radwan, Ewa Lipska, Jerzy Vetulani, Krzysztof Cugowski, Antoni Wit, Ryszard Tadeusiewicz, Olgierd Łukaszewicz, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Marek Piekarczyk, Tadeusz Strugała, Joanna Rawik, Andrzej Grabowski, Wiesław Ochman.

 Kod Mistrzów odbywa się raz w miesiącu. Cena biletu - 1 zł.

Mam świadomość, w jakim miejscu jestem, znam jego historię. Cenię Teatr Groteska i wiem, jakie rzeczy robi” – powiedział o nas Andrzej Seweryn, który spotkał się z widzami podczas Kodu Mistrzów 4 października 2016 roku.

 

NADCHODZI 20. WIELKA PARADA SMOKÓW!
Smoki 75-lecia Teatru Groteska

30 i 31 maja 2020

W tym roku Groteska obchodzi aż dwa jubileusze! Pierwszy to dwudziesta edycja Smoczego Święta, które co roku gromadzi tłumy swoich miłośników. Drugim są już 75. urodziny Teatru Groteska!  Postanowiliśmy połączyć te święta i pod koniec maja celebrować podwójnie. Stąd tegoroczny temat Wielkiej Parady Smoków.

Od siedemdziesięciu pięciu lat Teatr proponuje repertuar mający przekazać najwyższe wartości, korzystając tym samym z ponadczasowych tekstów kultury. Spektakle Groteski rozwijają wyobraźnię czerpiąc z możliwości teatru formy. Szukając inspiracji do tworzenia tegorocznych smoczych uczestników, możecie przyglądnąć się stylistyce scenografów, którzy przygotowywali projekty dla Groteski kiedyś lub tych, którzy nadal tworzą jej historię. Są wśród nich najwybitniejsi ludzie teatru m.in.: Kazimierz Mikulski, Jerzy i Lidia Skarżyńscy, Jan Polewka i Małgorzata Zwolińska.

Jednak inspiracją nie musi być jedynie przestrzeń Groteski. Możliwości jest mnóstwo! Wizerunki smoków mogą nawiązywać do rozmaitych nurtów sztuki polskiej i światowej: poczynając od socrealizmu, przez abstrakcjonizm i konstruktywizm, sztukę instalacji i performance, op-art i pop-art, na nurtach współczesnych - z graffiti włącznie - kończąc. A także konkretnych artystów: Kantora, Strzemińskiego, Brzozowskiego, Jaremianki, Brzozowskiego, Nowosielskiego, Beksińskiego, Dudy-Gracza, Beresia, Hasiora i innych wspaniałych Artystów, którzy potrafią poruszyć Waszą wyobraźnię.

Mamy nadzieję, że szeroki wachlarz możliwości pobudzi kreatywność smoczych artystów i 31 maja spotkamy się w oszałamiająco różnorodnym gronie!

 

REGULAMIN KONKURSU NA NAJPIĘKNIEJSZEGO SMOKA

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

 

 

NAJWIĘKSZE ŚWIĘTO SMOKÓW NA ŚWIECIE

Od 2000 roku Teatr Groteska w Krakowie jest organizatorem i pomysłodawcą Wielkiej Parady Smoków. Ta odbywająca się co roku impreza plenerowa dla szerokiej publiczności, gromadzi każdorazowo kilkadziesiąt tysięcy smoczych entuzjastów z całej Polski, Europy i świata. Smocze święto nie bez przyczyny odbywa się w Krakowie, bowiem jak głosi legenda w grodzie Kraka mieszkał kiedyś słynny Smok Wawelski, pokonany przez dzielnego Szewczyka Dratewkę. Podczas weekendowej smoczej imprezy do średniowiecznego, królewskiego miasta Krakowa powracają setki smoków – różnych kolorów, kształtów i rozmiarów, i na dwa czerwcowe dni zmieniają jego atmosferę nie do poznania. W raporcie „Krakowska kultura – stan obecny i perspektywy rozwoju” Wielka Parada Smoków została uznana trzecim najbardziej rozpoznawalnym wydarzeniem kulturalnym w Krakowie, Smoki Groteski uhonorowali mieszkańcy Krakowa i turyści.

 

WIELKIE WIDOWISKO PLENEROWE NA WIŚLE

Najbardziej spektakularnym widowiskiem smoczego święta jest odbywający się po zmroku spektakl w technice światło i dźwięk na wodzie, podczas którego licznie zebranej publiczności prezentują się olbrzymie, pływające i unoszące się w powietrzu smoki. Animacja smoków o gigantycznych rozmiarach, sięgających do 25 m długości i 15 m wysokości, odbywa się w zakolu rzeki Wisły u podnóża wawelskiego zamku. Dynamiczne smoki wprawiane w ruch z pędzących po wodzie barek, statków i skuterów wodnych, nastrojowa muzyka, feerie sztucznych ogni i laserowego światła oraz tłumy podekscytowanych widzów czynią smoczy spektakl wydarzeniem o niezapomnianej sile wyrazu. Na smocze obchody zapraszamy zawsze w weekend w okolicach 1 czerwca czyli Międzynarodowego Dnia Dziecka. Widowisko w plenerze ogląda ponad 70 tys. osób.

 

 

WIELKA PARADA SMOKÓW

Niezwykle istotną częścią imprezy jest Wielka Parada Smoków, organizowana z udziałem dzieci i młodzieży w zabytkowym centrum Krakowa. Wszystkie smoki, zaprojektowane i własnoręcznie wykonane przez uczestników pochodu, stają w szranki o tytuł najpiękniejszego i najbardziej pomysłowego. W przemarszu ulicami miasta bierze udział ponad 1000 dzieci, towarzyszą im artyści: tancerze, muzycy, żonglerzy. Na bulwarach Wiślanych przez dwa dni odbywa się Smoczy Piknik Rodzinny, w programie którego znajdują się m.in. festyn rycerski, konkursy, koncerty. Podczas Parady największy w Europie rynek miejski wypełnia się tysiącami widzów, którzy chcą zobaczyć to barwne widowisko.

 

SUKCESY SMOKÓW NA ARENIE MIĘDZYNARODOWEJ

W 2007 roku, w efekcie międzynarodowej współpracy w ramach Programu Komisji Europejskiej „Kultura 2000”, odbyły się smocze spektakle plenerowe w Dublinie i Pradze. W 2010 roku ogromnym międzynarodowym sukcesem krakowskich Smoków był występ na EXPO w Szanghaju. Spektakl Groteski stanowił jedną z głównych atrakcję Polskiego Dnia na Wystawie Światowej, reprezentowanie Polski było dla Teatru Groteska dużym wyróżnieniem. W 2011 roku, w wyniku współpracy polsko-norweskiej w ramach Funduszu Wymiany Kulturalnej, krakowskie Smoki zachwyciły mieszkańców Oslo podczas Święta Rzeki Elvelangs. Podczas wszystkich tych imprez Smoki Groteski były entuzjastycznie przyjmowane przez tłumy międzynarodowej publiczności, co potwierdziło dużą atrakcyjność i wysoką jakość artystyczną widowiska.

 

ZAMÓW SOBIE SMOKA

Nasze smocze widowiska mogą być realizowane zarówno na wodzie jak i na lądzie, za każdym razem dostosowujemy wygląd i charakter przedstawienia do warunków lokalnych. W naszej kolekcji posiadamy ponad 40 różnych smoków, a każdego roku w naszych pracowniach powstają smoki według nowych projektów. Teatr Groteska może zrealizować każdą wersję widowiska, od małego pokazu z jednym smokiem, do wielkiej imprezy światło i dźwięk z pokazem sztucznych ogni i kilkudziesięcioma unoszącymi się w powietrzy smokami.

Zamysłem organizatorów smoczego święta w Krakowie jest przenoszenie Wielkiej Parady Smoków do coraz to innych miast i krajów oraz poszukiwanie inspiracji w smoczych legendach innych kultur.

5. edycja Festiwalu Materia Prima za nami!  

 

Blisko 10 tysięcy widzów, 12 najlepszych zespołów teatralnych z całego świata, 23 spektakle, z których większość została nagrodzona przez widzów owacją na stojąco –  w Krakowie zakończył się 5. Międzynarodowy Festiwal Teatru Formy MATERIA PRIMA, organizowany przez Teatr Groteska. Zainteresowanie tegoroczną edycją było ogromne, a publiczność szczelnie wypełniała widownie. Na niektóre spektakle nie można było kupić biletów już na wiele tygodni przede rozpoczęciem Festiwalu. To pokazało jak bardzo brakuje nam tego typu widowisk i jak ważną rolę w polskim życiu teatralnym pełni MATERIA PRIMA.

Festiwal, który odbył się w dniach 15-23 lutego 2019 roku przyniósł zjawiskowe spektakle teatrów z Francji, Szwajcarii, Niemiec, Belgii, Wielkiej Brytanii, Holandii, Finlandii, Grecji, Danii, Hiszpanii i Rosji. Wszystkie przedstawienia, niezależnie od formy, były bardzo odkrywcze. Mieliśmy okazję zobaczyć jak teatr łączy się z nowym cyrkiem i teatrem tańca, taniec przeplatają się z multimediami, a także z teatrem lalek i cieni. Była to niezwykła gimnastyka wyobraźni. Zafascynowała maestria aktorów i ich precyzja, przez co Festiwal MATERIA PRIMA udowodnił, że w teatrze nie ma rzeczy niemożliwych.

Tegoroczna edycja zaskoczyła różnorodnością.

Od wielkich przedstawień takich jak  fenomenalny spektakl „Donka – list do Czechowa” szwajcarskiej Compagnii Finzi Pasca aż po kameralne widowisko „Cyrk na sznurkach” Viktora Antonowa, który nie tylko poprowadził swoje marionetki, ale także je skonstruował i wykonał.

Ale najbardziej oczekiwanym spektaklem festiwalu było „Requiem pour L.”, przygotowane przez słynny duet twórczy: Fabrizio Cassol i Alain Platel.  Ten spektakl dotykał do głębi, poruszał i w pewien sposób próbował oswajać z największym tabu naszych czasów: ze śmiercią. Pokazywał kres życia, stając się wstrząsającym misterium śmierci. To przedstawienie publiczność nagrodziła dwa razy owacją na stojąco.

Spektakle Festiwalu odbywały się na siedmiu scenach: dwóch w ICE Kraków, dwóch w Teatrze Groteska oraz w MOS-ie, Operze Krakowskiej i NCK. Przedstawienia były wystawiane po kilka dziennie i aż trudno uwierzyć, że wszystkie przygotował bardzo niewielki zespół produkcyjny liczący wraz z wolontariuszami ok. 60 osób.

W Polsce, gdzie prym wiedzie teatr publicystyczny, spektakle tegorocznej edycji  Festiwalu MATERIA PRIMA pokazały jak wiele ciekawego dzieje się w teatrze formy i udowodniły jak liczna jest grupa jego odbiorców. Zwróciły także uwagę jak bardzo potrzebujemy dyskusji o teatrze, o granicach pomiędzy sztuką a życiem, a także o pięknie na scenie.

Dziękujemy za dziewięć wspólnych fascynujących dni. Dziękujemy, że są Państwo z nami, bo to Wy tworzycie ten festiwal.

Do zobaczenia w 2021 roku na 6. Festiwalu MATERIA PRIMA!

 

 

 15-23 lutego 2019
Festiwal Materia Prima

 

Théâtre du Corps Pietragalla-Derouault (Francja)
„Spotkanie z tobą było moim przeznaczeniem”

Intymna podróż z ikoną tańca

Ona, ikona francuskiego tańca, główna tancerka Opery Paryskiej, były dyrektor naczelny Baletu Narodowego w Marsylii. On, niezwykły tancerz, były solista Baletu Narodowego w Marsylii . Ona Marie-Claude Pietragalla i on Julien Derouault w 2005 roku stworzyli razem niezależną grupę taneczną Théâtre du Corps by produkować i wystawiać  własne przedstawienia. Od tego czasu artyści tworzą we wspólnym języku, w którym improwizacja i choreografia łączą i przeplatają się ze sobą. Spektakl „Spotkanie z tobą było moim przeznaczeniem” opowiada o człowieku, jego samotności i wreszcie miłości. Jak twierdzą twórcy ten spektakl  to: „Intymna podróż, której celem jest eksploracja miłosnego związku między dwojgiem istot. Spektakl o teraźniejszości, trwałości i zmienności uczuć, powodowanej ich ulotnością”. Poruszające przedstawienie.

 

 

 

Compagnia Finzi Pasca (Szwajcaria)
„Donka – list do Czechowa”

Daniele Finzi Pasca nęci Czechowem

Dwa lata temu Daniele Finzi Pasca i jego aktorzy podbili publiczność Festiwalu MATERIA PRIMA przedstawieniem „La Verità”. Okazało się, że ten reżyser, inscenizator, aktor, wizjoner teatru, twórca sukcesów Cirque du Soleil i Cirque Éloize, a także spektakularnych ceremonii otwarcia i zamknięcia Igrzysk Olimpijskich jest jedną z najciekawszych osobowości współczesnego teatru. Tym razem Compagnia Finzi Pasca zaprezentuje olśniewający spektakl „Donka – list do Czechowa” z pogra­nicza teatru, nowego cyrku, teatru tańca, muzyki i śpiewu z udziałem artystów-akrobatów. W tym przedstawieniu poetyckie obrazy następują po sobie jak we śnie. Składają się na nie zapiera­jące dech w piersiach akrobacje, przeplatane dowcipnymi scenami wybornej klaunady. Spektakl jest hołdem dla Antoniego Czechowa. Przedstawienie powstało w 2010 roku z okazji 150. rocznicy urodzin pisarza, a jego premiera odbyła się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Czechowa w Moskwie. Daniele Finzi Pasca zagłębia się w utworach Czechowa, odszyfrowuje notatki, nadaje im kształt i barwę, tak by jak najpełniej przedstawić życie i naturę pisarza. „Donka” w języku rosyjskim to mały dzwoneczek umocowany na wędce, który dzwoni za każdym razem, kiedy ryba chwyta przynętę. A jak wiadomo Czechow uwielbiał łowić ryby.

 

 

Fabrizio Cassol, Alain Platel, les ballets C de la B (Belgia)
„Requiem pour L.”

Rozpacz, nadzieja, ukojenie

Ten seans otwiera w każdym z nas nowe obszary wrażliwości, przeżywania życia i tego co otwiera się po nim….. To być może jedno z najważniejszych wydarzeń scenicznych ostatnich lat. To zjawisko wykraczające odważnie poza ramy w jakich zwykliśmy umieszczać teatr i postrzegać jego rolę. To wieczór, który może zmienić nas na zawsze

Ten spektakl bije rekordy popularności! Fascynuje, wzrusza i nie pozostawia nikogo obojętnym. Od czasu premiery „Requiem pour L.”, która miała miejsce w styczniu 2018 roku publiczność festiwali m.in. w Berlinie, Marsylii, Brukseli, Londynie, czy Amsterdamie nagradzała artystów aplauzem na stojąco. Kanwą tego przedstawienia staje się Requiem Mozarta, najsłynniejsza msza żałobna. Czternastu muzyków z całego świata, reprezentujących różne style muzyczne  takie jak m.in. jazz, opera i popularna muzyka afrykańska spotyka się by wykonać to dzieło wspólnie, ale każdy na swój sposób.  Tym zabiegiem uznany reżyser muzyczny, kompozytor Fabrizio Cassol pisze osobistą historię, łącząc różne kultury muzyczne wokół jednego tematu. Na poziomie teatralnym zaś reżyser Alain Platel wraz z zespołem szuka wizualnych środków wyrazu dla tworzenia obrazów i skojarzeń wywoływanych przez requiem: od mszy żałobnej po masowy grób, w którym Mozart został pochowany. Dla pracy kompozytora i reżysera wspólne staje się łączenie kultur, dzięki temu udaje się im stworzyć nową jakość.

 

 

Toneelhuis/FC Bergman (Belgia)
“300 el x 50 el x 30 el”

W uścisku sekretnego strachu

W pozbawionym słów przedstawieniu ”300 el x 50 el x 30 el”, teatr i film genialnie się łączą, ukazując życie odciętej od świata wioski, ogarniętej lękiem przed zbliżającą się katastrofą – potopem. Belgijski kolektyw teatralny Toneelhuis / FC Bergman odznacza się eksperymentalnym i odważnym podejściem do teatru, wręcz anarchistycznym, gdzie starannie opracowana strona wizualna i poetycka przedstawień służy do wyrażania niezwykle śmiałych tematów: hipokryzji, zakłamania, przemocy w rodzinie.  Na początku widzimy sześć skromnych domków stojących na leśnej polanie i to, co się dzieje na zewnątrz. Ale kiedy pojawia się ekipa z kamerą na żywo, surrealistyczne, osobliwe i pełne humoru fragmenty życia ich mieszkańców zostają uchwycone i ujawnione. Stajemy się podglądaczami zdumiewających sytuacji: od przyziemnych do intymnych, od złowrogich do absurdalnych. Twórcy przedstawienia serwują nam symfonię symbolicznych i niepokojących obrazów. Recenzenci pisali: „Teatr, który nie zna granic.(…) Życie ludzkie toczy się na naszych oczach, a teatr je przed nami odkrywa” (Stijn Dierickx, De Morgen) albo “Istne bombardownie pozbawionymi słów obrazami, które tworzą złowieszcze przedstawienie o społeczności w uścisku sekretnego strachu”(Annette Embrechts, De Volkskrant).

 

 

Gecko (Wielka Brytania)
„Instytut”

Ruch, instynkt, lęk

Wyrafinowana i ekspresyjna choreografia. Wciąż zmieniające się style, tak by idealnie uchwycić nastrój chwili. Zagrane przez czterech mężczyzn z niezwykłą precyzją i wyczuciem” – pisała Sarah Hemming w The Financial Times. Spektakl „Instytut” został stworzony z pragnienia zbadania złożoności ludzkiej natury. To ekspresyjna opowieść o ludzkim lęku, wyobcowaniu w zderzeniu ze współczesnością. Przedstawienie zostało przyjęte przez krytykę entuzjastycznie. Trudno się dziwić. Gecko to wielokrotnie nagradzany,
cieszący się międzynarodowym uznaniem teatr, prowadzony przez Amita Lahava. To teatr wizualny, instynktowny, oparty na specyficznej wypracowanej metodzie ruchu.

Instytut to spektakl, w którym odbijają się odległym echem niepokojące przestrzenie, światy i bohaterowie Franza Kafki.

 

 

Jakop Ahlbom (Holandia)
„Lebensraum”


 

Buster Keaton teatralnie

Kino w teatrze? Czy to możliwe? A jednak! Jakop Ahlbom przenosi na scenę magię kina niemego. Przedstawienie jest inspirowane filmami Bustera Keatona, pioniera komedii slapstikowej. W „Lebensraum” dwóch mężczyzn mieszka razem w niewielkiej kawalerce. Aby zrekompensować nieobecność kobiety, tworzą mechaniczną sprzątaczkę. Wkrótce staje się jasne, że nie ma ona zamiaru spokojnie wykonywać swoich obowiązków. Urodzony w Szwecji Jakop Ahlbom, od wielu lat szlifuje swoją teatralną markę, która łączy teatr, pantomimę, taniec, muzykę i świat iluzji. Jego spektakle gościły na festiwalach o międzynarodowej renomie i zdobywały liczne nagrody, w tym: Dutch Theatre Festival, Salzburger Festspiele, Biennale w Wenecji, London Mime Festival.

 

 

WHS (Finlandia)
„Odejście”

Mroczny humor pewnego związku

Okrzyknięty w prasie awangardą,  WHS pokazywał swoje sztuki w trzydziestu krajach, odwiedzając do tej pory ponad sto światowych festiwali i teatrów. Przedstawienia zespołu wykorzystują najnowsze osiągnięcia zarówno nowego cyrku, jak i teatru, przez co znacząco wpłynęły na gwałtowny rozwój fińskiego nowego cyrku. Spektakl „Odejście” opowiada o kobiecie i mężczyźnie i ich skomplikowanym związku. Zdezorientowani, stoją na scenie, otoczeni ubraniami. Uczucia i myśli wyrażane są przez ruch ich ciał i ruch ich ubrań, które zdają się mieć własne życie. Łącząc kinowe projekcje wideo z XIX-wiecznymi technikami iluzji scenicznej, Kalle Nio tworzy spektakl tajemniczy, niepokojący, przepełniony mrocznym humorem.

 

 

Merlin Puppet Theatre (Grecja/Niemcy)
„Domy klaunów”

Czarna komedia klaunów

Przedstawienie zachwyca pomysłowością i perfekcją wykonania. Wykorzystano w nim różne techniki lalkarskie m.in.: lalki stolikowe, teatr przedmiotu oraz teatr cieni. Istniejący od 1995 roku Merlin Puppet Theatre  z Aten, niezależny teatr lalkowy dla dorosłych, wystawił już setki przedstawień w Grecji i za granicą. Spektakl „Domy klaunów” okazał się wielkim sukcesem i przyniósł liczne zaproszenia na przeglądy i festiwale, nagrody i światowy rozgłos. Przedstawienie, opatrzone podtytułem „Lalkowa teoria znikomości ludzkiej”, to czarna komedia rozgrywająca się w należących do sześciorga bohaterów pięciu mieszkaniach. Widz podgląda ich codzienne zmagania z rzeczywistością, prowadzone w klaustrofobicznym otoczeniu, pełne lęków, obsesji i samotności. Mroczne i ponure pokoje pokazują wegetację człowieka, uwięzionego w pułapce rutyny i codzienności, pozbawionego złudzeń, marzeń i nadziei.

 

 

National Dance Company Wales (Wielka Brytania)
„Folk” i „Atalaÿ”

Tajemnice tańca

Na spektakl składają się dwie kontrastujące ze sobą jednoaktówki National Dance Company Wales,  teatru repertuarowego z Cardiff, wielokrotnie nagradzanego i występującego na całym świecie, prezentującego twórczość zarówno najwybitniejszych międzynarodowych choreografów, jak i utalentowanych młodych twórców. „Folk”, w choreografii Caroline Finn, to przedstawienie w stylu vintage, które rozgrywa się pod gałęziami odwróconego drzewa. W tym surrealistycznym obrazie życia wspólnoty ponure postaci stworzone przez choreografkę malują fantastyczne obrazy. „Atalaÿ” prezentuje zaś zaraźliwy taniec zrodzony w ciepłym klimacie Morza Śródziemnego. Choreograf Mario Bermudez Gil tworzy odnosząc się do swoich hiszpańskich korzeni, wieloletniej pracy w Izraelu w Batsheva Dance Company i łączy je z tajemniczą teatralnością NDCWales.

 

 

Sofie Krog Teater (Dania)
”Circus Funestus”

Gdy pchła pokocha słonicę

Wyjątkowe cyrkowe przedstawienie, w którym lalki, filmy, muzyka i efekty specjalne tworzą komiczną, pełną magii opowieść.  Słynący z poczucia humoru Sofie Krog Teater to fascynujący dwuosobowy teatr objazdowy, który występował w ponad 26 krajach.  Spektakl ”Circus Funestus”, będący apokaliptyczną komedią miłosną, w którym Sofie Krog połączyła siły z Davidem Faraco, opowiada zabawną historię. Zresztą wyobraźmy to sobie… wieczorne przestawienie właśnie się zaczęło i Circus Funestus bawi zadowoloną publiczność subtelnymi numerami cyrkowymi. Ale tego wyjątkowego wieczoru mikroskopijny bohater, pan Pchła, postanawia publicznie wyznać miłość uroczej słonicy Miss Eleonor! Ta beznadziejna deklaracja miłości sprawia, że ten wieczór wymknie się spod kontroli.
 

 

 

Patricia Guerrero (Hiszpania)
„Katedra”

Flamenco w katedrze

„Katedra” to spektakl flamenco, w którym historia rozgrywa się w świecie fantomów i obrazów. W teatralnym otoczeniu, w przestrzeni kościołów rozjaśnionych jedynie światłem wpadającym z zewnątrz, zagubiona kobieta spotyka się z przytłaczającymi myślami, które podważają czystość jej wiary.  „Katedra to moja bardzo osobista wypowiedź o wolności. Wolność, jak ją pojmuję, pozwala w każdym momencie wyrażać to, co mówi intuicja. Intymna wolność. Jednak następuje taki moment, kiedy trzeba odpuścić dogmaty, abyśmy nie zapomnieli kim jesteśmy” -  mówi o swoim przedstawieniu Patricia Guerrero, która uważana jest za fascynującą postać tańca flamenco. Spektakl zebrał liczne nagrody m.in. Giraldillo za Najlepsze Przedstawienia na XIX Biennale Flamenco w Sevilli. „Arcydzieło, które sprawia, że zastanawiamy się czym jeszcze ta kobieta z Granady nas zaskoczy”  pisała Sara Arguijo (Deflamenco.com)

 


 

Viktor Antonow (Rosja)
„Cyrk na sznurkach”

Wirtuozowski cyrk marionetkowy

 „Cyrk na sznurkach”, będący marionetkowym programem cyrkowym jest,  popisem niezwykłych umiejętności animacyjnych Viktora Antonowa. Dzięki jego wirtuozerii ożyją liczne marionetki m.in.: siłacz, tancerka, małpy, akrobaci, klaun, magik a nawet…tancerka brzucha. W jego cyrku wszystkie postaci mają nieco karykaturalny wygląd, a ich cechy zostały dowcipnie wyolbrzymione.  Viktor Antonow jest scenografem, projektantem teatralnych mechanizmów, lalkarzem, reżyserem, laureatem przyznawanej w Rosji nagrody Złota Maska, uczestnikiem wielu prestiżowych teatralnych festiwali w Rosji i za granicą, zdobywcą wielu nagród.  Jego spektakl bawi i wzrusza na całym świecie.

 

 

Materia Prima. Międzynarodowy Festiwal Teatru Formy to wydarzenie unikalne na skalę światową. Festiwal, zapoczątkowany w 2010 roku, dedykowany  jest TEATROWI FORMY i stanowi  kontynuację tradycji polskiego teatru plastycznego, twórczości artystów takich jak Tadeusz Kantor czy Józef Szajna.
Podczas Festiwalu występują światowej sławy teatry, obecne na międzynarodowych, prestiżowych festiwalach, doceniane przez publiczność na całym świecie, wielokrotnie nagradzane. Materia Prima jest adresowanym do widzów dorosłych Festiwalem polskich prapremier i artystów odkrywanych dla polskiej publiczności.

100% TEATRU W TEATRZE

Materia Prima prezentuje spektakle odkrywcze i zaskakujące, w których teatr łączy się z nowym cyrkiem i teatrem tańca, taniec przeplata z multimediami, a także formami teatru lalek, masek i cieni. Program Festiwalu tworzą przedstawienia atrakcyjne, zjawiskowe, perfekcyjnie zagrane.

TEATR FORMY, posługując się językiem komunikacji pozawerbalnej, umożliwia spotkanie z esencją teatru: obrazem, światłem, ruchem, dźwiękiem… Prezentowane podczas Festiwalu spektakle uruchamiają najgłębsze pokłady emocji i niczym nieskrępowanej wyobraźni. Ich otwarta struktura oraz wielość metafor i symboli pozwala na wolność interpretacji.

ZAWSZE W DOBREJ FORMIE!

Materia Prima jest Festiwalem stworzonym wbrew ogólnie panującym trendom w sztuce. Zamiast brzydoty i dyskusji o wszechobecnym kryzysie kultury, za którą czai się kryzys cywilizacyjny, proponuje porządkowanie świata. Na Widzów czeka duża dawka piękna, wzruszenia i zachwytu – słowem wiele niezapomnianych, teatralnych przeżyć.

Materia Prima:

primo UZALEŻNIA
secundo HIPNOTYZUJE
tertio ZNIEWALA
quarto OCZAROWUJE
quinto FASCYNUJE

 

Dyrektor Artystyczny Festiwalu: Adolf Weltschek
Rada Programowa Festiwalu: Małgorzata Zwolińska, Adolf Weltschek, Zuzanna Głowacka

www.materiaprima.pl

   2010

Hommage à Chagall
TEATR LALKI, MASKI I AKTORA GROTESKA
Kraków (Polska)

Nieruchomi podróżnicy
COMPAGNIE PHILIPPE GENTY
Paryż (Francja)

Spartakus
THÉÂTRE LA LICORNE
Lille (Francja)

Krabat
FIGURENTHEATER WILDE&VOGEL, GRUPA COINCIDENTIA
Lipsk/Białystok (Niemcy/Polska)

Noc na świecie
COMPAGNIE MOSSOUX-BONTÉ
Walonia-Bruksela (Belgia)

Balans. Magia równowagi
RIGOLO NOUVEAU CIRQUE
Wattwil (Szwajcaria)

Muddclubsolo / 6 Feet Deeper
MAREN STRACK
Berlin (Niemcy)

Najkrótsza odległość
Nieśmiałość kości

PATHOSFORMEL
Bolonia (Włochy)

 

   2012

Go!
POLINA BORISOWA
Rosja/Francja

Tańczący dom
KLAUS OBERMAIER
Austria

Ciała magnetyczne
COMPAGNIE MOSSOUX-BONTÉ
Belgia

Aszura
ARAN PUPPET THEATER
Iran

Biała Kobieta
MAGALI CHOUINARD
Kanada

Box Brothers
OORKAAN
Holandia

Sen nocy letniej
TEATRO GIOCO VITA & IMPERFECT DANCERS
Włochy

Kupido. Właściciel mieszkania położonego w piekle i w raju
COMPAGNIE P.P. DREAM & GILBERT PEYRE
Francja

Chouf Ouchouf
ZIMMERMANN & DE PERROT  w wykonaniu GROUPE ACROBATIQUE DE TANGER
Szwajcaria/Maroko

Hôtel de Rive – Giacomettiego okres horyzontalny
FIGUREN THEATER TÜBINGEN & COMPAGNIE BAGAGES DE SABLE &THEATER STADELHOFEN
Niemcy/Francja/Szwajcaria

À distances
LES ATELIERS DU SPECTACLE
Francja

War sum up: Music. Manga. Machines
HOTEL PRO FORMA
Dania/Łotwa

Hommage à Chagall
TEATR LALKI, MASKI I AKTORA GROTESKA
Polska

 

   2015

Ogród Elzy
ANNA PESCHKE
Niemcy

Edvard
CARTE BLANCHE. THE NORWEGIAN NATIONAL COMPANY OF CONTEMPORARY DANCE
Norwegia

Boska Komedia: z Piekła do Nieba
NOGRAVITY DANCE COMPANY
Włochy

Pandora frequenz (Częstotliwość Pandory)
ANTJE TÖPFER & FLORIAN FEISEL

Niemcy

Przemiany
TEATR GROTESKA
Polska

Poli dégaine (Poliszynel)
COMPAGNIE LA PENDUE
Francja

L'Immédiat (Tu i teraz)
COMPAGNIE L'IMMÉDIAT
Francja

Oni
CAROLINE FINN
Niemcy

Membrana
YANIV SHENTSER & MEIRAV BEN DAVID
Izrael

Plan B. Aurélien Bory / Phil Soltanoff
COMPAGNIE 111 – AURÉLIEN BORY

Francja

Carmen
VOLOGDA REGIONAL PUPPET THEATRE “TEREMOK”
Rosja

Nie zapomnij mnie
COMPAGNIE PHILIPPE GENTY / HINT ACTING & THEATRE DEPARTMENT AT NORD-TRØNDELAG UNIVERSITY COLLEGE

 

   2017

La Verità
COMPAGNIA FINZI PASCA
Szwajcaria

Tradycyjne lalki wodne
THANG LONG PUPPETRY THEATRE
Wietnam

Aria
NOGRAVITY DANCE COMPANY WE WSPÓŁPRACY Z: ACCADEMIA FILARMONICA ROMANA I TEATRO OLIMPICO
Włochy

Ogniste pióra: perska epopeja
FICTIONVILLE STUDIO & BANU PRODUCTIONS
USA

Pixel
CCN CRÉTEIL & VAL-DE-MARNE / COMPAGNIE KӒFIG - DIR. MOURAD MERZOUKI
Francja

Horror
JAKOP AHLBOM
Holandia

bODY_rEMIX/gOLDBERG _vARIATIONS
COMPAGNIE MARIE CHOUINARD
Kanada

Herosi z żelaza i inni…
TAMTAM OBJEKTENTHEATER
Holandia

Limen / Cocon
NUMEN COMPANY
Niemcy

Piaskun
VILNIAUS TEATRAS LĖLĖ
Litwa

SCENA DLA DZIECI

Sala Teatralna Parter/Sala Kopułowa:

35 zł - bilet indywidualny dla dzieci i dorosłych
30 zł - bilet grupowy (grupy zorganizowane powyżej 10 osób).
25 zł - bilet w pakiecie z inną instytucją

W związku z wymogami sanitarnymi nie sprzedajemy wejściówek "na kolana".

 

Sala Teatralna Balkon:

30 zł - bilet normalny
25 zł - bilet grupowy
25 zł - bilet w pakiecie z inną instytucją

Bilet dla opiekuna grupy szkolnej bądź przedszkolnej - bezpłatny
 

5 zł - program teatralny 

 

SCENA DLA DOROSŁYCH


Sala Teatralna Parter/Sala Kopułowa:

40 zł - bilet normalny
35 zł - bilet ulgowy
30 zł - bilet grupowy
25 zł - bilet w pakiecie z inną instytucją

Bilet dla opiekuna grupy szkolnej - bezpłatny 

Sala Teatralna Balkon:

35 zł - bilet normalny
30 zł - bilet ulgowy
25 zł - bilet grupowy
20 zł - bilet w pakiecie z inną instytucją 

Bilet dla opiekuna grupy szkolnej - bezpłatny.

Bilet ulgowy przysługuje uczniom, studentom, emerytom i rencistom.

 

WARSZTATY I ZWIEDZANIE TEATRU

 

 • 10 zł/os - niedzielne warsztaty „Teatr dla Was” dla dzieci (widzowie indywidualni, opiekun bezpłatnie).
 • 300 zł - warsztaty grupowe dla dzieci i młodzieży (grupy do 30 osób).
 • 10 zł/os - "Sekrety Sceny" - lekcja teatralna; zwiedzanie wystawy teatralnej z przewodnikiem.

  Honorujemy:
 • KRAKOWSKA KARTA RODZINNA (KKR3+) - 50% ceny podstawowej
 • KRAKOWSKA KARTA RODZINY Z NIEPEŁNOSPRAWNYM DZIECKIEM  - 50 % ceny podstawowej
 • Karta Nauczyciela

   
 • Zakup biletów ze zniżką jest możliwy jedynie w kasie Teatru.
 • Na godzinę przed rozpoczęciem spektaklu kasa biletowa sprzedaje bilety tylko na bieżące przedstawienie.  
 • Informujemy, że telefon odbierany jest w miarę dostępności kasjera.

  KONTAKT

  Rezerwacja biletów: od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00
  tel. 12 633 37 62, tel/fax 12 632 92 00
  centrala: 12 633 48 22, 631 81 80 wew. 244, 238, 258
  rezerwacja@groteska.pl 

  Kasa biletowa od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00
  oraz w soboty, niedziele i święta na godzinę przed każdym spektaklem
  tel. 12 623 79 59; 12 633 48 22 wew. 252
  kasa@groteska.pl

   

  Nr konta: Bank PEKAO S.A III O/Kraków 40 1240 2294 1111 0010 2727 8517

1. FABRYKA SŁODYCZY KARMELKOWYCH W KRAKOWIE CIU-CIU, Kraków, ul. Grodzka 38

 • Pakiet I – pokaz wyrobów słodyczy karmelowych (8 zł) + spektakl dla dzieci w Grotesce (20 zł) - cena: 28 zł/os.
 • Pakiet II - pokaz organizowany przez Partnera (produkcja, degustacja oraz warsztaty) (20 zł) + spektakl dla dzieci w Grotesce (20 zł) - cena: 40zł/os.

  Dla grup nie mniejszych niż 15-osobowe. Grupie przysługuje jedno bezpłatne wejście dla opiekuna lub pilota na każde 10 osób.
  Rezerwacje w Fabryce Wyrobów Karmelkowych: Aneta Jewuła, tel. 698 521 542, Magdalena Kostur, tel. 728 872 345, ciuciukrakow@gmail.com

 

2. PRZEWROTKI, Kraków, ul. Centralna 41a 

 • Pakiet I – jazda na wrotkach bez opieki instruktora (12 zł) + spektakl dla dzieci w Grotesce (20 zł) - cena: 32 zł/os.
 • Pakiet II – jazda na wrotkach pod okiem instruktora (20 zł) + spektakl dla dzieci w Grotesce (20 zł) - cena: 40 zł/os.

  Dla grup nie mniejszych niż 15-osobowe. Grupie przysługuje jedno bezpłatne wejście dla opiekuna lub pilota na każde 10 osób.
  Rezerwacje w Przewrotki: tel. 600 892 292, 883 831 053, wrotki@przewrotki.com

 

3. KOPALNIA SOLI BOCHNIA SP. Z O.O., Bochnia, ul. Campi 15

 • Pakiet I – 46 zł od osoby: zwiedzanie Kopalni - 26 zł, spektakl w Teatrze Groteska - 20 zł
 • Pakiet II – 51 zł od osoby: zwiedzanie Kopalni – 26 zł, Spektakl w Teatrze Groteska – 25 zł (Pchła Szachrajka, Czerwony Kapturek, Przygody Tomka Sawyera, Ania z Zielonego Wzgórza).

  Rezerwacje w Kopalni Soli Bochnia sp. z o.o.; Biuro Obsługi Turystycznej, tel. 14 615 24 60/61; fax.: 14 615 24 61, mail: biuro@kopalnia-bochnia.pl

Dla grup niemniejszych niż 15-osobowe. Grupie przysługuje jedno bezpłatne wejście dla opiekuna lub pilota na każde 10 osób.
Kupujący dokonuje rezerwacji oddzielnie u każdej ze stron.

 

4. GRUPA AKTYWNI

 • Pakiet I – 32 zł od osoby: zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem – 12 zł, spektakl organizowany w Teatrze Groteska - 20 zł
 • Pakiet II – 34 zł od osoby: warsztaty w Galerii Malarstwa – 14 zł, spektakl organizowany w Teatrze Groteska - 20 zł
 • Pakiet III – 35 zł od osoby: warsztaty Teatr Legend – 15 zł, spektakl organizowany w Teatrze Groteska – 20 zł
 • Pakiet IV – 36 zł od osoby: warsztaty Królestwo Zwierząt – 16 zł, spektakl organizowany w Teatrze Groteska – 20 zł
 • Pakiet V – 40 zł od osoby: zwiedzanie Podziemi Rynku – 20 zł, spektakl organizowany w Teatrze Groteska – 20 zł
 • Pakiet VI – 22 zł od osoby: zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem – 12 zł, zwiedzanie Teatru Groteska – 10 zł
 • Pakiet VII – 24 zł od osoby: warsztaty w Galerii Malarstwa – 14 zł, zwiedzanie Teatru Groteska – 10 zł
 • Pakiet VIII – 25 zł od osoby: warsztaty Teatr Legend – 15 zł, zwiedzanie Teatru Groteska – 10 zł
 • Pakiet IX – 26 zł od osoby: warsztaty Królestwo Zwierząt – 16 zł, zwiedzanie Teatru Groteska – 10 zł

Pojedynczy bilet na spektakle sceny dla dorosłych w ramach wybranego pakietu jest w cenie 20 zł (Scena Kopułowa) /Balladyna/; Scena Teatralna: 25 zł (Parter), 20 zł (Balkon).

Spektakle na Scenie Teatralnej w ramach wybranego pakietu są w cenie 25 zł nie dotyczy spektakli gościnnych. Dotyczy wybranych spektakli muzycznych w tym: „Pchła Szachrajka”, „Przygody Tomka Sawyera”, „Ania z Zielonego Wzgórza” oraz „Czerwony Kapturek”.

Specjalna cena dotyczy spektaklu sceny dla dorosłych pt.: „KOT” - Scena Teatralna  30 zł (Parter), 25 zł (Balkon)

 Dla grup nie mniejszych niż 15 – osobowe. Grupie przysługuje jedno bezpłatne wejście dla opiekuna lub pilota na każde 10 osób.

Rezerwacja - Grupa Aktywni:
pn - pt, 9:00-17:00
tel. 12 638 26 20; 608 589 311; 600 325 420
fax 12 638 26 22

e-mail: biuro@grupaaktywni.pl

 

5. HISTORYLAND,  Kraków, pl. Jana Nowaka – Jeziorańskiego 3

 • Pakiet I – 42 zł od osoby: zwiedzanie wystawy z przewodnikiem – 22 zł, spektakl organizowany w Teatrze Groteska – 20 zł
 • Pakiet II – 52 zł od osoby: zwiedzanie wystawy z przewodnikiem – 27 zł, spektakl (Scena dla dorosłych) organizowany przez Teatr Groteska – 25 zł

Pojedynczy bilet na spektakle sceny dla dorosłych w ramach wybranego pakietu jest w cenie 20 zł (Scena Kopułowa) /Balladyna/; Scena Teatralna: 25 zł (Parter), 20 zł (Balkon).

Spektakle na Scenie Teatralnej w ramach wybranego pakietu są w cenie 25 zł nie dotyczy spektakli gościnnych. Dotyczy wybranych spektakli muzycznych w tym: „Pchła Szachrajka”, „Przygody Tomka Sawyera”, „Ania z Zielonego Wzgórza” oraz „Czerwony Kapturek”.

Specjalna cena dotyczy spektaklu sceny dla dorosłych pt.: „KOT” - Scena Teatralna  30 zł (Parter), 25 zł (Balkon)

Dla grup nie mniejszych niż 10 – osobowe. Grupie przysługuje jedno bezpłatne wejście dla opiekuna lub pilota na każde 10 osób.


Dla grup nie mniejszych niż 10-osobowe. Grupie przysługuje jedno bezpłatne wejście dla opiekuna lub pilota na każde 10 osób.
Rezerwacja w  Historyland: tel. 530 903 053;  
bok@historyland.pl

6. ANIKINO Sp.z o.o

 • Pakiet - Bilet wstępu na imprezę tematyczną w Anikino (24 zł) + spektakl ze Sceny dla Dzieci w Teatrze Groteska w Krakowie (20 zł) - cena: 44 zł/os.

W Teatrze grupie przysługuje 1 bezpłatne wejście dla opiekuna lub pilota na każde 15 osób.
W Anikino oferta skierowana jest dla grup minimum 25 osobowych. Opiekunowie wchodzą do Anikino gratis.

Anikino Sp.z o.o z siedzibą przy ul. Niedużej 4, 31-443 Kraków, Magdalena Nastaj: tel. 601 959 351, 12 411 30 07 w. 3, mail: magdalena.nastaj@anikino.pl

UWAGA! Ceny spektakli dla dzieci w pakietach nie dotyczą spektakli: Pchła Szachrajka, Przygody Tomka Sawyera, Ania z Zielonego Wzgórza, Czerwony Kapturek.

 

 

 

Rezerwacji grupowej można dokonać telefonicznie lub osobiście w Biurze Obsługi Widowni.
kontakt: (12) 633 37 62, fax. (12) 632 92 00, (12) 633 48 22 + nr wewnętrzny

Artur Włodek wew. 238
Weronika Semkowicz wew. 244, 258

Rezerwacja wymaga potwierdzenia pisemnego. Potwierdzenie zamówienia biletów grupowych należy dostarczyć osobiście lub wysłać faksem/ mailem najpóźniej do 7 dni po złożeniu rezerwacji.


 POTWIERDZENIE REZERWACJI GRUPOWEJ 

 

WAŻNE: w przypadku płatności przelewem za bilety grupowe prosimy o umieszczenie w tytule przelewu: daty i godziny spektaklu, nazwy placówki lub instytucji oraz ilości biletów z wyszczególnieniem ich ceny,  jak na przykładach zamieszczonych poniżej. W taki sam sposób prosimy oznaczyć płatność za Sekrety Sceny i warsztaty teatralne dla grup oraz bilety kupowane w ramach pakietów partnerskich.

przykład:
20 XI 2017, spektakl „Czerwony Kapturek”,  g. 11.30,  50 biletów x 20 zł
20 XI 2017, Sekrety Sceny, 50 osób x 10 zł
20 XI 2017, Warsztaty teatralne, 2 x 300 zł

 

Zarezerwowane bilety należy bezwzględnie wykupić w terminie ustalonym z Biurem Obsługi Widowni.

Nie przyjmujemy zwrotów zakupionych biletów. Zakupione bilety nie podlegają również wymianie na bilety w innej cenie, na inny SPEKTAKL lub dzień, czy też na inne wydarzenie. 

W przypadku odwołania spektaklu z przyczyn niezależnych (np. stan klęski żywiołowej, żałoba narodowa, choroba lub wypadek aktora, niekorzystne warunki atmosferyczne itp.). Teatr nie zwraca poniesionych kosztów transportu.


Teatr zastrzega sobie prawo do dokonywania zmian  w repertuarze i w obsadzie spektaklu.

 

 

Rezerwacji można dokonać: osobiście w kasie Teatru, telefonicznie, mailowo lub poprzez panel do sprzedaży online (rezerwację należy opłacić do 30 minut).

Od poniedziałku do piątku dla osób indywidualnych nie rezerwujemy miejsc w środku rzędów. 

Biuro Obsługi Widzów
od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00
tel. 12 633 37 62, tel/fax 12 632 92 00
centrala: 12 633 48 22 lub 631 81 80 wew. 244, 238, 258

rezerwacja@groteska.pl

Mailowe rezerwacje na najbliższą niedzielę przyjmowane są do piątku do godziny 16.00.

 

Kasa biletowa
od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-14.00 oraz 16.00-19.00
w soboty, niedziele i święta na godzinę przed każdym spektaklem
tel. 12 623 79 59; 12 633 48 22 wew. 252
kasa@groteska.pl

Płatności można dokonać osobiście w Kasie Teatru lub opłacić bilety przelewem/przekazem pocztowym. Wpłaty prosimy kierować na konto Teatru wraz z podaniem imienia i nazwiska, daty oraz godziny spektaklu i ilości biletów, za które Państwo płacą.

nr konta: Bank PEKAO S.A III O/Kraków 40 1240 2294 1111 0010 2727 8517


Zarezerwowane bilety należy wykupić w terminie uzgodnionym podczas dokonywania rezerwacji (nie później niż 7 dni po złożeniu rezerwacji).
Po upływie wyznaczonego terminu rezerwacje są zwalnianie do sprzedaży.

Bilety ulgowe przysługują uczniom, studentom, emerytom, rencistom (po okazaniu stosownego dokumentu uprawniającego do zniżki) oraz grupom szkolnym.
Honorujemy karty: KKR3+, KKN (50 % zniżki od podstawowej ceny biletu).
Teatr nie prowadzi rezerwacji biletów w dniu przedstawienia (możliwy jest zakup biletów w kasie teatru lub poprzez system sprzedaży internetowej).


Nie przyjmujemy zwrotów zakupionych biletów. Zakupione bilety nie podlegają również wymianie na bilety w innej cenie, na inny SPEKTAKL lub dzień, czy też na inne wydarzenie. 

Informujemy, że kasjerzy nie mogą odebrać telefonu w trakcie prowadzenia sprzedaży biletów. Prosimy o wyrozumiałość.

 

ZAKUP BILETÓW W SYSTEMIE ON-LINE:

Bilety na wybrane spektakle można zakupić online, nie wychodząc z domu. System pozwala na łatwy zakup biletów zgodnie z komunikatami wyświetlanymi na monitorze. Służy do tego odpowiedni panel, który znajduje się w zakładce REPERTUAR (symbol KUP BILET).

Płatność za bilety jest obsługiwana przez pośrednika płatności online:
Tpay.com
z siedzibą przy ul. Św. Marcin 73/6 w Poznaniu.

Panel KUP BILET służy zarówno do rezerwacji jak i zakupu biletów poprzez Internet. Rezerwując bilet poprzez panel, należy pamiętać, że rezerwacja jest aktywna jedynie przez 30 minut, jeżeli nie zostanie dokonana wpłata, rezerwacja wygasa.

Ważne: za bilety kupowane przez Internet należy zapłacić w trakcie wykonywanej operacji wyboru miejsc!
Przerwanie procesu zakupu biletów na jakimkolwiek jego etapie powoduje automatyczne anulowanie rozpoczętej transakcji.

KUP BILET ONLINE

Sprzedaż biletów on-line nie dotyczy biletów grupowych, ulgowych, ze zniżką na Krakowską Kartę Rodzinną oraz Krakowską Kartę Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem.

Odbiór biletów zakupionych poprzez system online:
- w kasie Teatru Groteska
- bilet można wydrukować w domu, należy go okazać obsłudze widowni przed wejściem na spektakl
- bilet w formie kodu kreskowego wysyłany w formacie PDF lub poprzez SMS

Zakup biletów w systemie online oznacza akceptacje REGULAMINU SPRZEDAŻY obowiązującego w Teatrze.

 

Ważne: Prosimy o rozważne zakupy, bilety nabyte w systemie online nie mogą być zwrócone.

Ceny zawierają podatek VAT zgodnie z Ustawą z dn. 11.03.2004 r. „O podatku od towarów i usług" (z dniem 1.01.2011 został wprowadzony 8% podatek VAT na bilety teatralne).


INFORMACJE DLA WIDZÓW:

 1. Prosimy o punktualne przybycie do Teatru. Spóźnieni widzowie będą wpuszczani na balkon (w przypadku Sali Teatralnej) lub na skrajne miejsca (w przypadku Sali Kopułowej).
 2. Prosimy o wyłączenie telefonów komórkowych na czas trwania spektakli.
 3. W trakcie spektakli obowiązuje całkowity zakaz nagrywania, fotografowania i filmowania.
 4. W przypadku odwołania spektaklu zwrot pieniędzy za zakupiony bilet odbywa się na podstawie paragonu z kasy fiskalnej, dołączanego do biletu. Kasa zwraca pieniądze w ustalonym przez Teatr terminie.
 5. Na widowni obowiązuje całkowity zakaz spożywania jedzenia i napojów.
 6. Teatr zastrzega sobie prawo do zmian w repertuarze i w obsadzie spektakli.
   

 

Teatr Groteska w Krakowie jest jedną z najstarszych i najbardziej renomowanych scen lalkowych w Polsce. Teatr został założony w 1945 roku przez wybitnych artystów teatru Zofię i Władysława Jaremów – reżyserów, inscenizatorów, pionierów nowoczesnego myślenia o sztuce lalkowej i teatrze plastycznym w powojennej Polsce. Od początku wizję plastyczną teatru współtworzyli znakomici plastycy m.in. Kazimierz Mikulski, Jerzy Skarżyński, Lidia Minticz, Ali Bunsch. Repertuar teatru kierowany był do dzieci, ale także – jako scena nowych form teatru maski i aktora – do dorosłej publiczności. Do wybitnych realizacji Groteski Jaremów należy zaliczyć m.in. inscenizacje utworów: Sławomira Mrożka, Tadeusza Różewicza, Konstantego Idefonsa Gałczyńskiego, Bertolda Brechta, Alfreda Jarrego. Za kolejnej dyrekcji Fredy Leniewicz do teatru zawitał klasyczny repertuar dziecięcy. Za dyrekcji Jana Polewki – znamienitego plastyka i inscenizatora – w Grotesce pojawiły się m.in. inspiracje orientem, komedią dell’arte, malarstwem hiszpańskim.

Czytaj więcej...

Od 1998 roku Dyrektorem Naczelnym i Artystycznym Teatru Groteska jest Adolf Weltschek – z wykształcenia reżyser, aktor i filolog. Jego myślenie o teatrze daleko wykracza poza pudełko sceny. Swoje przedstawienia Groteska kieruje do widza wielopokoleniowego.

Spektakle dla dzieci i młodzieży odznaczają się nie tylko ciekawą tematyką, starannie dobranym repertuarem, opartym na wybitnej  literaturze, ale także estetyką najwyższej próby z wykorzystaniem wielu form teatralnej ekspresji: żywy plan, lalki o zróżnicowanych technikach animacji, maski, kostiumy, multimedia. Twórcy przywiązują także wagę do strony muzycznej przedstawień, wzbogacając swoje spektakle o liczne piosenki, łatwo wpadające w ucho, ale i z morałem. Najważniejsze jest bowiem, by uczyć bawiąc. Nadrzędny jest zawsze przekaz, dzięki któremu Groteska stara się kształtować wrażliwość i osobowość młodego widza. Przedstawienia Sceny dla Dzieci są często oparte na klasyce. W repertuarze Teatru znajdziemy spektakle, będące sceniczną adaptacją znanych baśni, takich jak: „Brzydkie Kaczątko” Hansa Christiana Andersena, „Kot w butach” Charlesa Perrault’a, „Trzy Świnki” Braci Grimm czy „Calineczka” Hansa Christiana Andersena. Oprócz tego dużym powodzeniem cieszą się przeniesione w świat teatru plastycznego adaptacje literatury dziecięcej i młodzieżowej: „Aksamitny Królik” Margery Williams, „Ania z Zielonego Wzgórza” Lucy Maud Montgomery, „Dr Dolittle” Hugha Loftinga, „Tomek Sawyer” Marka Twaina czy „Porwanie Baltazara Gąbki” Stanisława Pagaczewskiego. Ze sceny Groteski usłyszeć też można utwory znanych polskich poetów takich jak Julian Tuwim czy Jan Brzechwa.

Obok bogatej repertuarowo Sceny dla Dzieci, prężnie działa Scena dla Dorosłych, na której wystawiane są m.in. utwory Sofoklesa, Julisza Słowackiego, Moliera, Woltera, Michaiła Bułhakowa, Stanisława Lema – scena ta jest dowodem na to, że wielki repertuar w teatrze formy zyskuje na sile. Tematyka spektakli dotyka tego, co nieprzemijające, uniwersalne, co stanowi o odwiecznych dylematach człowieka, wskazując jednocześnie na ciągłość cywilizacyjną i kulturową. Spektaklami idealnie wpisującymi się w formułę Sceny dla Dorosłych są spektakle w reżyserii Adolfa Weltschka, realizowane w tandemie twórczym ze scenografką i współtwórczynią scenariuszy Małgorzatą Zwolińską. „Hommage à Chagall” (premiera 2009 r.) to spektakl, który gościł na znamienitych polskich i zagranicznych festiwalach m.in. w Czechach, Danii, Francji, Norwegii, Rumunii, Rosji. „Przemiany” (2014 r.) w nowatorski sposób łączą środki wyrazu typowe dla teatru tańca i teatru plastycznego.

Z teatrem współpracuje obecnie wielu znakomitych reżyserów, scenografów i kompozytorów. Groteska cieszy się dużym zainteresowaniem i frekwencją widzów. Teatr gra rocznie około 500 spektakli, które ogląda blisko 100 tysięcy widzów. Wyrazem uznania dla wysokiego poziomu artystycznego Teatru Groteska jest nie tylko frekwencja, ale także nagrody zdobywane na teatralnych festiwalach i w plebiscytach widzów.

Do 2015 roku Teatr  Groteska był organizatorem 15-tu edycji, cieszącego się wielką popularnością, satyrycznego widowiska teatralnego Reality Shopka Szoł z polskimi politykami w roli głównej.

Od 2000 roku, w czerwcu każdego roku,  Teatr Groteska  organizuje Wielką Paradę Smoków, wielkie smocze święto, adresowane do masowej publiczności. Wielką popularnością cieszy się niezwykle spektakularne widowisko plenerowe na Wiśle światło i dźwięk u podnóża Wawelu, z udziałem ogromnych, unoszących się w powietrzu i animowanych na rozpędzonych barkach Smoków, ogląda je ok. 70 tys. widzów. W raporcie „Krakowska kultura – stan obecny i perspektywy rozwoju”  Wielka Parada Smoków została uznana trzecim najbardziej rozpoznawalnym wydarzeniem kulturalnym w Krakowie, Smoki Groteski uhonorowali mieszkańcy Krakowa i turyści. Widowisko było także z sukcesem prezentowane w Dublinie i Pradze, w Szanghaju (EXPO 2010), w Oslo i Gorlitz. Ogromnym zainteresowaniem cieszy się także barwny i  dynamiczny korowód  z udziałem ponad 1000 dzieci, animujących zaprojektowane i wykonane przez siebie Smoki, który przyciąga tłumy widzów do zabytkowego centrum Krakowa.

Teatr prowadzi również szeroką działalność edukacyjną dla dzieci, młodzieży i nauczycieli (m.in. liczne warsztaty i konkursy teatralne i plastyczne), chętnie włącza się w szereg prowadzonych w przestrzeni miejskiej akcji teatralnych.

Teatr Groteska bierze udział w wielu projektach o charakterze międzynarodowym. Jako lider tych projektów współpracował z teatrami, muzeami, agencjami wydarzeń kulturalnych i innymi instytucjami kultury w całej Europie. Były one wspierane przez różne programy grantowe takie jak EU Program Kultura (m.in. „Wielka Parada Smoków – Europejskie Mity i Legendy” w kooperacji z Czechami, Walią, Portugalią, Irlandią), Fundusz Wymiany Kulturalnej (m.in. „Żywioły. Elementer og Mythos. Wielka Parada Smoków” w kooperacji z Norwegią) i wiele innych.

Groteska jest także organizatorem zapoczątkowanego w 2010 r. festiwalu Materia Prima. Międzynarodowego Festiwalu Teatru Formy, prezentującego najwybitniejsze dokonania teatru formy na świecie. Dyrektorem Artystycznym Festiwalu, a także jego pomysłodawcą i autorem koncepcji programowo-artystycznej jest Adolf Weltschek.

Teatr Groteska jest niezmiennie poszukującym nowych środków wyrazu artystycznego, teatrem plastycznym, operującym formą, barwą, materią, ruchem, dźwiękiem; teatrem, dążącym do przełamywania barier językowych. Dzięki swej wszechstronnej działalności Teatr Groteska w pełni zasługuje na miano nowoczesnego ośrodka teatralnego dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Groteska – teatr dla ludzi z wyobraźnią!

 

 

 

Adolf Weltschek

Absolwent Filologii Polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim i Wydziału Reżyserii PWST w Krakowie; reżyser i inscenizator spektakli teatralnych i widowisk plenerowych, autor sztuk teatralnych i współautor scenariuszy filmowych, dyplomowany aktor.

Od 1991 roku związany z Teatrem Groteska w Krakowie: w latach 1991-1998 kierownik literacki Teatru, a od 1998 roku Dyrektor Naczelny i Artystyczny.

Reżyser ma w swoim dorobku realizację ponad 70. przedstawień teatralnych na około dwudziestu scenach. Najważniejsze realizacje: Teatr STU – Ubu Skowany Alfreda Jarry’ego (prapremiera polska), Grand Hotel wg Fiodora Dostojewskiego; Teatr Stary – Dom, który zbudował Jonathan Swift Grigorija Gorina, Ludzie Cesarza Zygmunta Hübnera; Teatr Miejski Preszow (Słowacja) – Wiele hałasu o nic Williama Szekspira; KTO – Cinema; Teatr Wielki w Łodzi – Turandot Giacomo Pucciniego (wspólnie z Małgorzatą Zwolińską); Teatr Groteska – wspólnie z Małgorzatą Zwolińską – Hommage à Chagall, Przemiany, Dzienniki gwiazdowe Stanisława Lema. Spektakle w jego reżyserii prezentowane były na wielu festiwalach międzynarodowych.

Jest także pomysłodawcą, autorem scenariuszy i realizatorem szeregu widowisk plenerowych w Polsce i zagranicą.

Czytaj więcej...

Z jego inicjatywy od 2000 r. co roku w Krakowie odbywa się Wielka Parada Smoków – multimedialne widowisko plenerowe światło i dźwięk na Wiśle u podnóża Wawelu, adresowane każdorazowo do ok 70 tys. widzów. W raporcie „Krakowska kultura – stan obecny i perspektywy rozwoju” Wielka Parada Smoków została uznana trzecim najbardziej rozpoznawalnym wydarzeniem kulturalnym w Krakowie, Smoki Groteski uhonorowali mieszkańcy Krakowa i turyści. Widowisko było także z sukcesem prezentowane w Dublinie i Pradze, w Szanghaju – EXPO 2010, w Oslo i Gorlitz.

W 2004 r. z jego inicjatywy i w jego reżyserii w ramach Festiwalu Misteria Paschalia odbyła się premiera monumentalnego widowiska muzycznego – Dialog o Męce i Zmartwychwstaniu Pańskim na Rynku Głównym w Krakowie. Widowisko to strukturą i rozmachem nawiązywało do misteriów średniowiecznych i zgromadziło kilkunastotysięczną widownię. Do jego sukcesów należy także spektakl plenerowy Hello Mister Jo! – Teatr Jo Bithume w Angers we Francji. Spektakl ten prezentowany był w wielu krajach Europy, a także Ameryki Południowej i w Australii. Adolf Weltschek był także reżyserem Korowodu Molierowskiego My wszyscy do Pana, Panie Jourdin w 2002 r. w Krakowie oraz nowatorskiej na swoje czasy multimedialnej prezentacji prac ponad 40 młodych krakowskich twórców w Muzeum Narodowym w Krakowie.

Za dyrekcji Adolfa Weltschka w Teatrze Groteska w ostatnich latach grane jest ok. 500 spektakli repertuarowych rocznie. Średnio w sezonie Teatr odwiedza ok. 100 tys. widzów. Obok bogatej repertuarowo Sceny dla Dzieci, prężnie działa Scena dla Dorosłych, na której wystawiane są m.in. utwory Sofoklesa, Juliusza Słowackiego, Moliera, Woltera, Michaiła Bułhakowa, Stanisława Lema – scena ta jest dowodem na to, że wielki repertuar w teatrze formy zyskuje na sile. Tematyka spektakli dotyka tego, co nieprzemijające, uniwersalne, co stanowi o odwiecznych dylematach człowieka, wskazując jednocześnie na ciągłość cywilizacyjną i kulturową. Spektaklami idealnie wpisującymi się w formułę Sceny dla Dorosłych są spektakle w reżyserii Adolfa Weltschka, realizowane w tandemie twórczym ze scenografką i współtwórczynią scenariuszy Małgorzatą Zwolińską. Hommage à Chagall  (premiera 2009 r.) to spektakl, który gościł na znamienitych polskich i zagranicznych festiwalach m.in. w Czechach, Danii, Francji, Norwegii, Rumunii, Rosji. Przemiany (premiera 2014 r.) w nowatorski sposób łączą środki wyrazu typowe dla teatru tańca i teatru plastycznego.

Reżyser był również inicjatorem i współautorem piętnastu edycji Reality Shopka Szoł – satyrycznego widowiska teatralnego z polskimi politykami w roli głównej.

Adolf Weltschek jest także pomysłodawcą, autorem koncepcji programowo-artystycznej i Dyrektorem Artystycznym zapoczątkowanego w 2010 r. festiwalu Materia Prima. Międzynarodowego Festiwalu Teatru Formy, prezentującego najwybitniejsze dokonania teatru formy na świecie.

Za swoje zasługi dla kultury Adolf Weltschek otrzymał m.in. Złoty Krzyż Zasługi 2005 r., Medal Honoris Gratia Prezydenta Miasta Krakowa 2005 r., Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis (Brązowy) 2005 r., Order Uśmiechu 2011 r. oraz Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis (Srebrny) 2011 r. 

No results found.
Ochrona Danych Osobowych


ZASADY OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH W TEATRZE GROTESKA

Informujemy, że Teatr Groteska z siedzibą w Krakowie 31-121, ul. Skarbowa 2, od dnia 25 maja 2018 roku, przetwarza dane osobowe zgodnie z wymaganiami Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwanego w dalszej części RODO.

Kontakt do Inspektora Ochrony Danych:

 

 1. TEATR GROTESKA przetwarza dane osobowe zgodnie z prawem, wyłącznie w przypadkach, gdy spełniony jest co najmniej jeden z warunków określonych w artykule 6 ust. 1 RODO, w szczególności:
  1. osoba, której dane dotyczą wyraziła na to zgodę;
  2. przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy;
  3. przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego, którego stroną jest TEATR GROTESKA;
  4. przetwarzanie jest niezbędne do ochrony żywotnych interesów osoby, której dane dotyczą, lub innej osoby fizycznej;
  5. przetwarzanie jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez TEATR GROTESKA lub przez stronę trzecią.
 2. W procesie przetwarzania danych osobowych, TEATR GROTESKA stosuje następujące zasady:
  1. rzetelność i przejrzystość – dane osobowe są przetwarzane w sposób przejrzysty dla osoby, której dane dotyczą, a osoba ta ma możliwość wglądu w przetwarzane swoje dane oraz otrzymuje informację o celach i zasadach przetwarzania w chwili pozyskiwania danych osobowych;
  2. ograniczenie celu – zbieranie i przetwarzanie danych odbywa się wyłącznie w konkretnych, wyraźnych i prawnie uzasadnionych celach;
  3. minimalizacja danych – przetwarzane dane są adekwatne do celu, któremu służą. Nie przetwarza się danych, które można uznać za nadmiarowe lub zbędne;
  4. prawidłowość – TEATR GROTESKA dokłada wszelkiej staranności, aby przetwarzane dane były zgodne ze stanem faktycznym, a osobom których dane dotyczą przysługuje prawo wglądu i ich sprostowania;
  5. ograniczenie przechowywania – dane osobowe przechowywane są wyłącznie w okresie niezbędnym do realizacji celów. Po tym okresie są trwale usuwane;
  6. integralność i poufność – TEATR GROTESKA stosuje środki bezpieczeństwa technicznego i organizacyjnego, które chronią dane przed przypadkowym lub niezgodnym z prawem ujawnieniem, a także pozwalają na ich ochronę przez przypadkowym lub niezgodnym z prawem zniszczeniem lub modyfikacją;
  7. rozliczalność – TEATR GROTESKA dokumentuje proces przetwarzania danych osobowych.
 3. Osobom których dane są przetwarzane przysługują następujące prawa, o ile nie są one ograniczone innymi przepisami prawa albo uniemożliwiają zrealizowanie celu, którego dotyczą:
  1. prawo do informacji realizowane w chwili pozyskiwania danych oraz w procesie przetwarzania;
  2. prawo do sprostowania danych;
  3. prawo do bycia zapomnianym;
  4. prawo do ograniczenia przetwarzania;
  5. prawo do przenoszenia danych;
  6. prawo do sprzeciwu.
 4. W procesie przetwarzania danych osobowych TEATR GROTESKA korzysta z usług innych podmiotów, które przetwarzają dane osobowe w jego imieniu. Powierzenie przetwarzania danych osobowych zlecane jest tylko i wyłącznie podmiotom, które gwarantują ich bezpieczeństwo zgodnie z wymaganiami przepisów prawa oraz standardami bezpieczeństwa obowiązującymi w TEATR GROTESKA.
 5. W celu zapewnienia bezpieczeństwa danych osobowych, TEATR GROTESKA stosuje zabezpieczenia techniczne i organizacyjne, które chronią dane przed przypadkowym lub niezgodnym z prawem zniszczeniem, utraceniem, zmodyfikowaniem, przed nieuprawnionym ujawnieniem lub nieuprawniony dostępem do danych osobowych przesyłanych, przechowywanych lub w inny sposób przetwarzanych – i mogących w szczególności prowadzić do uszczerbku fizycznego, szkód majątkowych lub niemajątkowych. Są to m.in.:
  1. wyznaczono Inspektora Ochrony Danych;
  2. do przetwarzania danych dopuszcza się wyłącznie osoby upoważnione, posiadające wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa i obowiązków wynikających z RODO;
  3. sprzęt komputerowy, oprogramowanie, infrastruktura teleinformatyczna zostały wyposażone w zabezpieczenia zapewniające zdolność do ciągłego zapewnienia poufności, integralności, dostępności i odporności systemów i usług przetwarzania oraz zdolność do szybkiego przywrócenia dostępności danych osobowych i dostępu do nich w razie incydentu fizycznego lub technicznego.
 6. Każdorazowo przed rozpoczęciem procesu przetwarzania danych, a także okresowo, dokonuje się przeglądu procesów przetwarzania i ocenia skutki dla ochrony danych oraz ryzyko ewentualnego naruszenia praw i wolności osób w związku z przetwarzaniem danych.
 7. W zależności od efektów analizy wspomnianej powyżej, TEATR GROTESKA podejmuje odpowiednie środki zaradcze w celu minimalizowania ryzyka oraz doskonalenia systemu bezpieczeństwa.

 

Partnerzy i patroni medialni


 

Patroni medialni

 

           

   

   

                                                                        

Partnerzy

  

 

 

                                              

 

 


 

 

 

Zamówienia publiczne


Kraków, 27 stycznia 2020

Informacja o planie zamówień na rok 2020

 
 
Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty w przetargu nr ref 271-1/19
 
Kraków, 04 lipca, 2019

"Wykonanie robót budowlanych wraz z niezbędnymi dostawami obejmujące przebudowę wnętrz (częściową), docieplenie budynku (częściowe), budowę wewnętrznej instalacji wentylacji mechanicznej, rozbudowę wewnętrznej instalacji hydrantowej, elektrycznej i teletechnicznej, przebudowę wewnętrznej instalacji c.o. części budynku użyteczności publicznej - Teatru Groteska na działce nr 20 oraz 27/13 w obrębie ewidencyjnym 62 Śródmieście przy ul. Skarbowej w Krakowie"

„ Remont konserwatorski elewacji południowo-zachodniej części budynku użyteczności publicznej Teatru Groteska na dz. Nr 20 obr. 62 Śródmieście przy ul. Skarbowej w Krakowie”

nr ref: 271-1/19

 
 
Kraków, 28 czerwca, 2019 
z czynności otwarcia ofert w postępowaniu prowadzonym w trybie przetagu nieograniczonego na: 
 

„Wykonanie robót budowlanych wraz z niezbędnymi dostawami obejmujące przebudowę wnętrz (częściową), docieplenie budynku (częściowe), budowę wewnętrznej instalacji wentylacji mechanicznej, rozbudowę wewnętrznej instalacji hydrantowej, elektrycznej i teletechnicznej, przebudowę wewnętrznej instalacji c.o. części budynku użyteczności publicznej – Teatru Groteska, na działce nr 20 oraz 27/13 w obrębie ewidencyjnym 62 Śródmieście przy ulicy Skarbowej w Krakowie”

„Remont konserwatorski elewacji południowo-zachodniej części budynku użyteczności publicznej Teatru Groteska na dz. Nr 20 obr. 62 Śródmieście przy ul. Skarbowej w Krakowie”

nr ref: 271-1/19
 
 
Kraków 3 czerwca 2019

OGŁOSZENIE O ZMIANIE OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIE DOTYCZY:

Ogłoszenia o zamówieniu
INFORMACJE O ZMIENIANYM OGŁOSZENIU
Numer: 549826-N-2019
Data: 20/05/2019
 
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
Teatr "Groteska", Krajowy numer identyfikacyjny 27879300000000, ul. ul. Skarbowa  2, 31-121  Kraków, woj. małopolskie, państwo Polska, tel. 12 6339604, 6334822, e-mail groteska@groteska.pl, faks 126 339 965.
Adres strony internetowej (url):
 
SEKCJA II: ZMIANY W OGŁOSZENIU

II.1) Tekst, który należy zmienić:

Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
Numer sekcji: II
Punkt: 2.8
W ogłoszeniu jest: Okres, w którym realizowane będzie zamówienie lub okres, na który została zawarta umowa ramowa lub okres, na który został ustanowiony dynamiczny system zakupów: data rozpoczęcia:lub data zakończenia:2019-07-15
W ogłoszeniu powinno być: Okres, w którym realizowane będzie zamówienie lub okres, na który została zawarta umowa ramowa lub okres, na który został ustanowiony dynamiczny system zakupów: data rozpoczęcia:lub data zakończenia:2019-08-16

Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
Numer sekcji: IV
Punkt: 6.2
W ogłoszeniu jest: Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: data: 2019-06-04, godzina: 12:00
W ogłoszeniu powinno być: Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: data: 2019-06-28, godzina: 12:00

 

Kraków, 20 maja 2019

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU PUBLICZNYM

„Wykonanie robót budowlanych wraz z niezbędnymi dostawami obejmujące przebudowę wnętrz (częściową), docieplenie budynku (częściowe), budowę wewnętrznej instalacji wentylacji mechanicznej, rozbudowę wewnętrznej instalacji hydrantowej, elektrycznej i teletechnicznej, przebudowę wewnętrznej instalacji c.o. części budynku użyteczności publicznej – Teatru Groteska, na działce nr 20 oraz 27/13 w obrębie ewidencyjnym 62 Śródmieście przy ulicy Skarbowej w Krakowie”

„Remont konserwatorski elewacji południowo-zachodniej części budynku użyteczności publicznej Teatru Groteska na dz. Nr 20 obr. 62 Śródmieście przy ul. Skarbowej w Krakowie”

Nr sprawy 271-1/19

Zamieszczanie ogłoszenia: Zamieszczanie obowiązkowe

Ogłoszenie dotyczy: Zamówienia publicznego
Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej
Nie

Nazwa projektu lub programu
„ Wykonanie robót budowlanych wraz z niezbędnymi dostawami obejmujące przebudowę wnętrz (częściową), docieplenie budynku (częściowe), budowę wewnętrznej instalacji wentylacji mechanicznej, rozbudowę wewnętrznej instalacji hydrantowej, elektrycznej i teletechnicznej, przebudowę wewnętrznej instalacji c.o. części budynku użyteczności publicznej – Teatru Groteska, na działce nr 20 oraz 27/13 w obrębie ewidencyjnym 62 Śródmieście przy ulicy Skarbowej w Krakowie” „ Remont konserwatorski elewacji południowo-zachodniej części budynku użyteczności publicznej Teatru Groteska na dz. Nr 20 obr. 62 Śródmieście przy ul. Skarbowej w Krakowie”
O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie zakłady pracy chronionej oraz wykonawcy, których działalność, lub działalność ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, obejmuje społeczną i zawodową integrację osób będących członkami grup społecznie marginalizowanych 
Nie

Należy podać minimalny procentowy wskaźnik zatrudnienia osób należących do jednej lub więcej kategorii, o których mowa w art. 22 ust. 2 ustawy Pzp, nie mniejszy niż 30%, osób zatrudnionych przez zakłady pracy chronionej lub wykonawców albo ich jednostki (w %)
 
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
Postępowanie przeprowadza centralny zamawiający
Nie
Postępowanie przeprowadza podmiot, któremu zamawiający powierzył/powierzyli przeprowadzenie postępowania
Nie
Informacje na temat podmiotu któremu zamawiający powierzył/powierzyli prowadzenie postępowania:
Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie przez zamawiających
Nie

Jeżeli tak, należy wymienić zamawiających, którzy wspólnie przeprowadzają postępowanie oraz podać adresy ich siedzib, krajowe numery identyfikacyjne oraz osoby do kontaktów wraz z danymi do kontaktów:

Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej
Nie
W przypadku przeprowadzania postępowania wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej – mające zastosowanie krajowe prawo zamówień publicznych:
Informacje dodatkowe:
I. 1) NAZWA I ADRES: Teatr "Groteska", krajowy numer identyfikacyjny 27879300000000, ul. ul. Skarbowa  2 , 31-121  Kraków, woj. małopolskie, państwo Polska, tel. 12 6339604, 6334822, e-mail groteska@groteska.pl, faks 126 339 965.
Adres strony internetowej (URL): www.groteska.pl
Adres profilu nabywcy:
Adres strony internetowej pod którym można uzyskać dostęp do narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Inny (proszę określić):
Instytucja kultury Miasta Krakowa
I.3) WSPÓLNE UDZIELANIE ZAMÓWIENIA (jeżeli dotyczy):
Podział obowiązków między zamawiającymi w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania, w tym w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej (który z zamawiających jest odpowiedzialny za przeprowadzenie postępowania, czy i w jakim zakresie za przeprowadzenie postępowania odpowiadają pozostali zamawiający, czy zamówienie będzie udzielane przez każdego z zamawiających indywidualnie, czy zamówienie zostanie udzielone w imieniu i na rzecz pozostałych zamawiających):
I.4) KOMUNIKACJA:
Nieograniczony, pełny i bezpośredni dostęp do dokumentów z postępowania można uzyskać pod adresem (URL)
Nie
www.groteska.pl

Adres strony internetowej, na której zamieszczona będzie specyfikacja istotnych warunków zamówienia
Nie
www.groteska.pl

Dostęp do dokumentów z postępowania jest ograniczony - więcej informacji można uzyskać pod adresem
Nie

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać:
Elektronicznie
Nie
adres
 
Dopuszczone jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:
Nie
Inny sposób:

Wymagane jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:
Tak
Inny sposób:
pisemnie
Adres:
Teatr Groteska ul. Skarbowa 2, 31-121 Kraków

Komunikacja elektroniczna wymaga korzystania z narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne
Nie
Nieograniczony, pełny, bezpośredni i bezpłatny dostęp do tych narzędzi można uzyskać pod adresem: (URL)
 
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: „ Wykonanie robót budowlanych wraz z niezbędnymi dostawami obejmujące przebudowę wnętrz (częściową), docieplenie budynku (częściowe), budowę wewnętrznej instalacji wentylacji mechanicznej, rozbudowę wewnętrznej instalacji hydrantowej, elektrycznej i teletechnicznej, przebudowę wewnętrznej instalacji c.o. części budynku użyteczności publicznej – Teatru Groteska, na działce nr 20 oraz 27/13 w obrębie ewidencyjnym 62 Śródmieście przy ulicy Skarbowej w Krakowie” „ Remont konserwatorski elewacji południowo-zachodniej części budynku użyteczności publicznej Teatru Groteska na dz. Nr 20 obr. 62 Śródmieście przy ul. Skarbowej w Krakowie”
Numer referencyjny: 271-1/19
Przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia przeprowadzono dialog techniczny
Nie

II.2) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
II.3) Informacja o możliwości składania ofert częściowych
Zamówienie podzielone jest na części:
Nie
Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu można składać w odniesieniu do:

 

Zamawiający zastrzega sobie prawo do udzielenia łącznie następujących części lub grup części:

Maksymalna liczba części zamówienia, na które może zostać udzielone zamówienie jednemu wykonawcy:


II.4) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań ) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych wraz z niezbędnymi dostawami dla inwestycji pod nazwą „Przebudowa wnętrz (częściowa), docieplenie budynku (częściowe), budowa wewnętrznej instalacji wentylacji mechanicznej, rozbudowa wewnętrznej instalacji hydrantowej, elektrycznej i teletechnicznej, przebudowa wewnętrznej instalacji c.o. części budynku użyteczności publicznej – Teatru Groteska, na działce nr 20 oraz 27/13 w obrębie ewidencyjnym 62 Śródmieście przy ulicy Skarbowej w Krakowie” i „ Remont konserwatorski elewacji południowo-zachodniej części budynku użyteczności publicznej Teatru Groteska na dz. Nr 20 obr. 62 Śródmieście przy ul. Skarbowej w Krakowie” Szczegółowo przedmiot zamówienia opisuje załącznik nr 5 do SIWZ – dokumentacja projektowa. Obiekt jest wpisany do rejestru zabytków nieruchomych województwa małopolskiego pod nr A-1466/M. 1. W ramach przedmiotu zamówienia należy wykonać ocieplenie części ściany zachodniej budynku, elewacji dziedzińca zamkniętego wraz z zabezpieczeniem okablowania elektrycznego i teletechnicznego oraz wymianę obróbek blacharskich – szczegółowy opis projekt architektury oraz wytyczne „Program prac konserwatorskich” – stanowiący załącznik nr 10 do SIWZ.

II.5) Główny kod CPV: 45400000-1
Dodatkowe kody CPV:

 

Kod CPV
45454000-4
45453000-7
45443000-4
45442000-7
45421000-4
45410000-4


II.6) Całkowita wartość zamówienia (jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:

(w przypadku umów ramowych lub dynamicznego systemu zakupów – szacunkowa całkowita maksymalna wartość w całym okresie obowiązywania umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów)

II.7) Czy przewiduje się udzielenie zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp: Tak
Określenie przedmiotu, wielkości lub zakresu oraz warunków na jakich zostaną udzielone zamówienia, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp: Zamawiający przewiduje możliwość udzielania zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 ustawy, polegających w szczególności na wykonaniu prac budowlanych lub dostawach wymienionych w ust. 2 powyżej, w wysokości nie przekraczającej 20% wartości zamówienia podstawowego.
II.8) Okres, w którym realizowane będzie zamówienie lub okres, na który została zawarta umowa ramowa lub okres, na który został ustanowiony dynamiczny system zakupów:
miesiącach:    lub dniach:
lub
data rozpoczęcia:   lub zakończenia: 2019-07-15

II.9) Informacje dodatkowe:
 
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM
 
III.1) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU
III.1.1) Kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów
Określenie warunków:
Informacje dodatkowe
III.1.2) Sytuacja finansowa lub ekonomiczna
Określenie warunków: Zamawiający uzna wyżej wymieniony warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że: a. posiada środki finansowe lub zdolność kredytową w wysokości co najmniej 500.000,00 zł, dopuszczalne jest tu wykazanie przez Wykonawcę/Wykonawców środków własnych lub środków z kredytu obrotowego lub z kredytu odnawialnego lub innego kredytu, o ile te środki finansowe nie są przeznaczone na zrealizowanie konkretnego celu lub promesy kredytowej lub zdolności kredytowej w wysokości, co najmniej 500.000,00 zł b. Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności na kwotę min. 1.000.000,00 zł.
Informacje dodatkowe
III.1.3) Zdolność techniczna lub zawodowa
Określenie warunków: Zamawiający uzna wyżej wymieniony warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że: a. w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie) wykonał co najmniej jedno zamówienie polegające na wykonaniu prac budowlanych na obiekcie wpisanym do rejestru zabytków, wartość zamówienie nie może być mniejsza niż 120.000,00 brutto; Ocena spełniania niniejszego warunku dokonywana będzie na podstawie wykazu wykonanych usług, określonego w Rozdziale VI, według kryterium spełnia/nie spełnia. W przypadku dokumentu wyrażonego w walucie obcej, do przeliczenia jego wartości Zamawiający zastosuje kurs według Tabeli kursów średnich NBP z daty wszczęcia niniejszego postępowania. b. dysponuje osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, tj.: i. co najmniej jedną osobą – mającą pełnić funkcję kierownika budowy, posiadającą: • uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej, odpowiadające wymaganiom określonym w ustawie Prawo budowlane lub odpowiadające im ważne uprawnienia, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów lub przepisów nie będących prawem krajowym, łącznie z aktualnym wpisem na listę członków właściwej izby samorządu zawodowego; • uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi przy zabytkach nieruchomych zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 14 października 2015 r. w sprawie prowadzenia prac konserwatorskich, prac restauratorskich, robót budowlanych, badań konserwatorskich, badań architektonicznych i innych działań przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków oraz badań archeologicznych i poszukiwań zabytków (Dz.U. 2015 poz. 1789); ii. co najmniej jedną osobą do pełnienia funkcji kierownika prac konserwatorskich posiadającą: - kwalifikacje określone w art. 37a ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o Ochronie zabytków i opiece nad zabytkami. (Dz.U. z 2003 r. Nr 162, poz. 1568 z późn. zm.). iii. co najmniej jedną osobę do pełnienia funkcji kierownika robót instalacji elektrycznych. Ocena spełniania niniejszego warunku dokonywana będzie na podstawie wykazu osób, o którym mowa w Rozdziale VII SIWZ, według kryterium spełnia/nie spełnia.
Zamawiający wymaga od wykonawców wskazania w ofercie lub we wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu imion i nazwisk osób wykonujących czynności przy realizacji zamówienia wraz z informacją o kwalifikacjach zawodowych lub doświadczeniu tych osób:
Informacje dodatkowe:
III.2) PODSTAWY WYKLUCZENIA
III.2.1) Podstawy wykluczenia określone w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp
III.2.2) Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 5 ustawy Pzp Tak Zamawiający przewiduje następujące fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy Pzp)
Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 2 ustawy Pzp)

Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 4 ustawy Pzp)

Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 8 ustawy Pzp)
III.3) WYKAZ OŚWIADCZEŃ SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W CELU WSTĘPNEGO POTWIERDZENIA, ŻE NIE PODLEGA ON WYKLUCZENIU ORAZ SPEŁNIA WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ SPEŁNIA KRYTERIA SELEKCJI
Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu
Tak
Oświadczenie o spełnianiu kryteriów selekcji
Nie
III.4) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW , SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 3 USTAWY PZP:
 
III.5) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 1 USTAWY PZP
 
III.5.1) W ZAKRESIE SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU:
a. Odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy Pzp. b. Zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, lub innego dokumentu potwierdzającego, że Wykonawca zawarł porozumienie z właściwym organem podatkowym w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu. c. Zaświadczenie właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego albo innego dokumentu potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, lub innego dokumentu potwierdzającego, że Wykonawca zawarł porozumienie z właściwym organem w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że; a) nie zalega z opłacaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne albo że zawarł porozumienie z właściwym organem w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu, wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. b) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. Jeżeli w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt VII.4 zastępuje się je dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie Wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone przed notariuszem lub przed organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania Wykonawcy lub miejsce zamieszkania tej osoby, z uwzględnieniem terminów ich ważności. W przypadku wątpliwości co do treści dokumentu złożonego przez Wykonawcę, Zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiednio kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących tego dokumentu.

 
III.5.2) W ZAKRESIE KRYTERIÓW SELEKCJI:
III.6) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 2 USTAWY PZP
1. W celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia i wykazania braku podstaw wykluczenia, o których mowa w art. 24 ust 1 pkt 12-23 ustawy Pzp, art. 24 ust.5 ustawy pzp, w szczególności na podstawie ust. 5 pkt 2 i pkt 4 tego artykułu i art. 24 ust. 5 pkt. 1 i 8 ustawy Pzp, Wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z ofertą następujące dokumenty: 1.1. aktualne na dzień składania ofert oświadczenie stanowiące wstępne potwierdzenie, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu z postępowania oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu. Wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 2 do SIWZ. 1.1.1. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców oświadczenie, o którym mowa w pkt VII.1. ppkt 1.1. SIWZ składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Oświadczenie to, mają potwierdzać spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw wykluczenia w zakresie, w którym każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw wykluczenia. 1.1.2. Wykonawca, który powołuje się na zasoby innych podmiotów, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia oraz spełniania, w zakresie w jakim powołuje się na ich zasoby, warunków udziału w postępowaniu, zamieszcza informację o tych podmiotach w oświadczeniu, o którym mowa w pkt VII.1. ppkt 1.1. SIWZ. 1.1.3. Wykonawca, który zamierza powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcom, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia z udziału w postępowaniu zamieszcza informacje o podwykonawcach w oświadczeniu, o którym mowa w pkt VII.1. ppkt 1.1. SIWZ, dla każdego z Podwykonawców odrębnie. 1.2. Zobowiązanie podmiotu trzeciego, o którym mowa w pkt V.5 SIWZ – jeżeli Wykonawca polega na zasobach lub sytuacji podmiotu trzeciego. 2. Wykonawca, w terminie 3 dni od dnia zamieszczenia na stronie internetowej informacji, o której mowa w art. 86 ust. 5 ustawy Pzp, przekazuje Zamawiającemu oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 1 pkt 23 ustawy Pzp. Wraz ze złożeniem oświadczenia, Wykonawca może przedstawić dowody, że powiązania z innym Wykonawcą nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu o udzielenie zamówienia. Wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 7 do SIWZ.
III.7) INNE DOKUMENTY NIE WYMIENIONE W pkt III.3) - III.6)
 
SEKCJA IV: PROCEDURA
 
IV.1) OPIS
IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: Przetarg nieograniczony
IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium:
Tak
Informacja na temat wadium
1. Wykonawca przystępujący do przetargu jest zobowiązany do wniesienia wadium na całość przedmiotu zamówienia w kwocie: 5.000,00 złotych (słownie: pięć tysięcy złotych) pod rygorem wykluczenia z postępowania na podstawie art. 24 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp. 2. Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert. Wniesienie wadium w pieniądzu za pomocą przelewu bankowego Zamawiający będzie uważał za skuteczne tylko wówczas, gdy bank prowadzący rachunek Zamawiającego potwierdzi, że otrzymał taki przelew przed upływem terminu składania ofert. 3. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach: a. pieniądzu; b. poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym; c. gwarancjach bankowych; d. gwarancjach ubezpieczeniowych; e. poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2018 r. poz. 110). 4. W przypadku, kiedy wadium jest wnoszone w pieniądzu, należy je wpłacić przelewem na rachunek Zamawiającego 90124022941111000037086679 z dopiskiem „Wadium – prace remontowe ” tak, aby przed upływem terminu składania ofert wadium znajdowało się na ww. rachunku. W przypadku wnoszenia wadium w innych formach niż w pieniądzu, należy oryginał dokumentu dołączyć do koperty wraz z ofertą, jednak jako osobny dokument, a kopię spiąć lub zszyć z ofertą. 5. Warunki, które winna spełniać gwarancja lub poręczenie przedstawiane na zabezpieczenie wadium: a. Z gwarancji ma wynikać, że kwota wadium będzie wypłacona zamawiającemu w sytuacji, gdy Wykonawca nie wywiązał się ze zobowiązań wynikających z SIWZ, zgodnie z art. 46 ust. 4a i art. 46 ust. 5 ustawy Pzp. b. Kwota gwarancji lub poręczenia i terminy obowiązywania winny być zgodne z postanowieniami SIWZ. Termin obowiązywania gwarancji lub poręczenia musi obejmować cały okres związania ofertą określony w SIWZ. c. Gwarancja lub poręczenie powinno być udzielone nieodwołalnie i bezwarunkowo. W gwarancji lub poręczeniu nie mogą być zawarte jakiekolwiek: d. warunki ograniczające zakres odpowiedzialności wynikającej z tej czynności prawnej lub e. wymogi, których spełnienie przez zamawiającego warunkuje wypłatę gwarantowanej (poręczonej) kwoty. f. Gwarancja musi być udzielona wyłącznie na zasadach prawa polskiego. g. Jedynym warunkiem wypłacenia kwoty gwarantowanej ma być przedstawienie Gwarantowi lub Poręczającemu wezwania zamawiającego do wypłacenia określonej kwoty wraz z określeniem powodu utraty wadium przez Wykonawcę. h. Wezwanie powyższe, podpisane przez osoby upoważnione do reprezentowania Zamawiającego, będzie doręczone w czasie obowiązywania gwarancji pod podany w gwarancji adres. i. Przedstawienie gwarancji lub poręczenia nie spełniających powyższych warunków uznane będzie przez Zamawiającego za niewniesienie wadium, pod rygorem wykluczenia z postępowania o udzielenia zamówienia. 6. Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez Wykonawcę, któremu zwrócono wadium, jeżeli w wyniku ostatecznego rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, a Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez zamawiającego 7. Wadium wniesione w pieniądzu zostanie zwrócone wraz z odsetkami wynikającymi z rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek Wykonawcy. 8. Zwrot wadium nastąpi przelewem na konto bankowe Wykonawcy, którego numer poda on na dokumencie przelewu wadium lub pisemnie w złożonej ofercie. 9. Zamawiający zatrzyma wadium wraz z odsetkami, w przypadkach określonych w art. 46 ust. 4a i 5 ustawy Pzp.

IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:
Nie
Należy podać informacje na temat udzielania zaliczek:

IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Informacje dodatkowe:

IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej:
Nie
Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej
Nie
Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:
Nie

IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu
(przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne)
Liczba wykonawców  
Przewidywana minimalna liczba wykonawców
Maksymalna liczba wykonawców  
Kryteria selekcji wykonawców:

IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów:
Umowa ramowa będzie zawarta:

Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:

Przewidziana maksymalna liczba uczestników umowy ramowej:

Informacje dodatkowe:

Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:

Adres strony internetowej, na której będą zamieszczone dodatkowe informacje dotyczące dynamicznego systemu zakupów:

Informacje dodatkowe:

W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:

Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:
Nie

IV.1.8) Aukcja elektroniczna
Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem)
Należy podać adres strony internetowej, na której aukcja będzie prowadzona:

Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej:
Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia:

Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:

Czas trwania:

Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:


IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT
IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
IV.2.2) Kryteria

 

Kryteria Znaczenie
ceny ofertowej brutto 60,00
organizacji pracy oraz zarządzania pracą i zasobami 20,00
termin wykonania zamówienia 20,00

IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp (przetarg nieograniczony)
Nie
IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne
IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem
Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:

Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert:
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):

Informacje dodatkowe


IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego
Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:

Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:

Wstępny harmonogram postępowania:

Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań:
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:


Informacje dodatkowe:

IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego
Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:

Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:

Informacje dodatkowe:

IV.4) Licytacja elektroniczna
Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:
 
Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:
 
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:
 
Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:
 
Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:
Czas trwania:

Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej:
Data: godzina:
Termin otwarcia licytacji elektronicznej:
 
Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:
 

Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:
 

Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:
 

Informacje dodatkowe:
 

IV.5) ZMIANA UMOWY
Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy: Tak
Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
1. Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmian w Umowie po jej zawarciu, pod warunkiem podpisania aneksu zaakceptowanego przez obie Strony. Zmiany te nie mogą wykraczać poza określenie przedmiotu zamówienia zawartego w SIWZ. W szczególności Zamawiający, dopuszcza: 1) zmianę terminu realizacji Umowy w następujących przypadkach: a) spowodowanych niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, geologicznymi, archeologicznymi, w szczególności takimi jak: klęski żywiołowe, warunki atmosferyczne uniemożliwiające prowadzenie robót budowlanych, przeprowadzanie prób i sprawdzeń, dokonywanie odbiorów, odkrycia w trakcie robót budowlanych niewypałów i niewybuchów, odkrycia w trakcie robót budowlanych obiektów podziemnych wymagające wcześniejszej rozbiórki lub usunięcia, odkrycia przedmiotu względem którego powstanie przypuszczenie, że jest on zabytkiem, co oznaczać będzie konieczność wstrzymania robót lub takiego ich wykonania, aby zabytek nie został zniszczony, ale zabezpieczony jako przedmiot archeologiczny i miejsce jego znaleziska, stwierdzenia innego usytuowania obiektów podziemnych lub podziemnych sieci uzbrojenia terenu niż wynikające z ewidencji geodezyjnej, co będzie wymagało odpowiednich zmian w opracowaniach projektowych lub sposobie wykonania robót, b) będących następstwem okoliczności leżących po stronie Zamawiającego, w szczególności takich jak: nieterminowe przekazanie terenu budowy przez Zamawiającego, wstrzymanie robót przez Zamawiającego, konieczność dokonania zmian w dokumentacji projektowej, c) z przyczyn niezależnych od Wykonawcy lub Zamawiającego, w szczególności w przypadku okoliczności wystąpienia siły wyższej lub z powodu działania osób trzecich, które to przyczyny każda ze Stron musi udokumentować, d) zwłoki w działaniu instytucji opiniujących, uzgadniających oraz wydających decyzje administracyjne ponad czas (termin) wynikający z przepisów prawa, e) konieczności wykonania robót budowlanych objętych zamówieniem dodatkowym, których wykonanie jest niezbędne do wykonania zamówienia podstawowego, skutkujące zmianą zakresu robót i/lub przedłużenia terminu realizacji zamówienia. Roboty objęte zamówieniem dodatkowym będą zlecane po zawarciu z Wykonawcą odrębnej umowy o zamówienie dodatkowe. Udzielenie zamówienia dodatkowego musi być poprzedzone sporządzeniem protokołu konieczności, f) konieczności wykonania robót zamiennych. Roboty zamienne: polegają na tym, że Wykonawca zobowiązuje się do wykonania zamówienia podstawowego w sposób odmienny od określonego w umowie, - nie mogą spowodować zwiększenia wynagrodzenia Wykonawcy, - konieczność wykonania robót zamiennych zachodzi między innymi w sytuacji, gdy: (i) materiały budowlane, osprzęt lub urządzenia przewidziane do wykonania zamówienia, wskazane w dokumentacji projektowej, nie mogą być użyte przy realizacji przedmiotu zamówienia z powodu zaprzestania produkcji, wycofania z rynku lub zastąpienia innymi lub lepszymi, (ii) w trakcie wykonania Przedmiotu zamówienia nastąpiła zmiana przepisów prawa budowlanego, (iii) w czasie realizacji budowy zmienią się warunki techniczne wykonania przedmiotu zamówienia (np. Polska Norma), (iv) w trakcie realizacji Przedmiotu zamówienia wystąpiła konieczność zmiany technologii wykonania robót. Zmiana terminu realizacji przedmiotu zamówienia może ulec odpowiedniemu przedłużeniu, o czas niezbędny do wykonywania przedmiotu zamówienia, w sposób należyty, nie dłużej jednak, niż o czas trwania okoliczności wymienionych w pkt. 1 powyżej. Zmiany te będą wprowadzane wyłącznie w zakresie umożliwiającym oddanie Przedmiotu zamówienia do użytkowania. 2) rezygnację przez Zamawiającego z realizacji części Przedmiotu zamówienia, jeżeli: a) zrealizowanie Przedmiotu zamówienia w całości nie będzie możliwe w przewidywanym terminie, b) zrealizowanie Przedmiotu zamówienia w całości nie będzie możliwe z przyczyn technicznych, albo na skutek zmiany przepisów prawnych np. p. poż., bhp, norm technicznych, c) nastąpiła zmiana technologii, sposobu wykonania robót, liczba lub asortyment dostarczonych urządzeń. W takim przypadku wynagrodzenie przysługujące Wykonawcy zostanie pomniejszone, przy czym Zamawiający zapłaci za wszystkie spełnione świadczenia oraz udokumentowane koszty, które Wykonawca poniósł w związku z wynikającymi z Umowy pracami i robotami. 2. Nie stanowi istotnej zmiany umowy w rozumieniu m. in.: 1) zmiana danych związanych z obsługą administracyjno-organizacyjną Umowy (np. zmiana nr rachunku bankowego, zmiana dokumentów potwierdzających uregulowanie płatności wobec podwykonawców); 2) zmiany danych teleadresowych, zmiany osób wskazanych do kontaktów między Stronami. 3. Strona występująca o zmianę postanowień niniejszej umowy zobowiązana jest do udokumentowania zaistnienia okoliczności uzasadniających zmianę. 4. Wniosek o zmianę postanowień umowy musi być wyrażony na piśmie. 1) warunkiem dokonania zmian jest złożenie wniosku przez stronę inicjującą zmianę, zawierającego: opis propozycji zmiany, uzasadnienie zmiany, opis wpływu zmiany na termin realizacji Umowy. 2) zmiana umowy może nastąpić wyłącznie w formie aneksu. 5. Dla potrzeb niniejszej Umowy „siła wyższa” (dalej jako: „Siła Wyższa”) oznacza zdarzenie, którego wystąpienie jest niezależne od Stron i któremu nie mogą one zapobiec przy zachowaniu należytej staranności, a w szczególności: wojny, stany nadzwyczajne, klęski żywiołowe, epidemie, ograniczenia związane z kwarantanną, embargo, rewolucje, zamieszki i strajki. 6. Na czas działania siły wyższej obowiązki Strony, która nie jest w stanie wykonać danego obowiązku ze względu na działanie Siły wyższej, ulegają zawieszeniu. 7. Strona Umowy, która opóźnia się ze swoim świadczeniem wynikającym z niniejszej Umowy ze względu na działanie Siły Wyższej nie jest narażona na utratę zabezpieczenia wykonania Umowy, kary umowne lub odstąpienie z powodu niedopełnienia obowiązków Umowy. 8. Każda ze Stron jest obowiązana do niezwłocznego zawiadomienia drugiej ze stron o zajściu przypadku Siły Wyższej. O ile druga ze Stron nie wskaże inaczej na piśmie, Strona, która dokonała zawiadomienia będzie kontynuowała wykonanie swoich obowiązków wynikających z Umowy, w takim zakresie, w jakim jest to praktycznie uzasadnione, jak również musi podjąć wszystkie alternatywne działania zmierzające do wykonania Umowy, którego nie wstrzymuje zdarzenie Siły Wyższej. 9. W przypadku ustania Siły Wyższej, Strony niezwłocznie przystąpią do realizacji swych obowiązków wynikających z Umowy. 10. Wszelkie zmiany niniejszej Umowy wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności. 11. Zamawiający może rozwiązać Umowę, jeżeli zachodzi co najmniej jedna z następujących okoliczności: 1) zmiana Umowy została dokonana z naruszeniem art. 144 ust. I-Ib, Id i le PZP; 2) Wykonawca w chwili zawarcia Umowy podlegał wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 24 ust. 1 PZP; 3) Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej stwierdził, w ramach procedury przewidzianej w art. 258 Traktatu o Funkcjonowaniu Unii Europejskiej, że państwo polskie uchybiło zobowiązaniom, które ciążą na nim na mocy Traktatów, dyrektywy 2014/24/UE i dyrektywy 2014/25/UE, z uwagi na to, że zamawiający udzielił zamówienia z naruszeniem przepisów prawa Unii Europejskiej. 12. W przypadku o którym mowa w ust. 11 powyżej Wykonawca może żądać wyłącznie wynagrodzenia należnego z tytułu wykonania części Umowy.


IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE

IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym (jeżeli dotyczy):

Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym

IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:
Data: 2019-06-04, godzina: 12:00,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):
Nie
Wskazać powody:

Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
> język polski
IV.6.3) Termin związania ofertą: do: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert)
IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: Nie
IV.6.5) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki służące sfinansowaniu zamówień na badania naukowe lub prace rozwojowe, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane Nie
IV.6.6) Informacje dodatkowe:

SIWZ

Załącznik 1 - Formularz oferty

Załącznik 2 - Wzór oświadczenia o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianii warunków udziału w postępowaniu

Załącznik 3 - Wzór wykazu wykonanych robót budowlanych

Załącznik 4 - Wzór wykazu osób

Załącznik 5 - Projekt wykonawczy

Załącznik 5A - Przedmiar robót -dokument pomocniczy

Załącznik 6 - Warunki umowy na wykonanie robót budowlanych

Załącznik 7 - Wzór oświadczenia o przynależności do grupy kapitałowej

Załącznik 8 - Tabela Elementów Rozliczeniowych

Załącznik 9 - Wykaz części zamówienia, której wykonanie wykonawca zamierza powierzyć podwykonawcom

Załącznik 10 - Program Prac Konsewatorskich

 

 


 


 

 

Tytuł projektu:  Modernizacja Teatru Groteska w Krakowie – etap IV - końcowy

Cele projektu:  zakupu trwałego wyposażenia, sprzętu do realizacji i eksploatacji przedstawień teatralnych oraz prowadzenia działalności kulturalno– edukacyjnej Teatru

 

Planowane efekty:  zwiększenie dostępu do zasobów kultury poprzez rozwój kompetencji kulturowych społeczeństwa jako ważnych elementów konkurencyjności gospodarki.

Przy formułowaniu zarówno celów projektu, jak też prognozowaniu spodziewanych efektów, które powstaną w wyniku realizacji projektu, kierowano się przede wszystkim znaczeniem kultury i dziedzictwa kulturowego dla rozwoju regionalnego, szczególnie w województwie tak bogatym w niezwykłe świadectwa przeszłości i ceniącym swoje dziedzictwo, jak Małopolska oraz znanym, bo traktowanym jako Europejską Stolice Kultury, ośrodku niezwykłej, ważnej i jakościowo udanej aktywności artystów i sztuki.

 

Wartość projektu: 5 992 880,00 PLN
Wkład Funduszy Europejskich:  4 144 600,00 PLN
 

 

 

W związku z realizowanym przez Teatr Groteska projektem „Modernizacja Teatru Groteska w Krakowie – etap IV - końcowy”, współfinansowanym w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, informujemy o funkcjonowaniu mechanizmu umożliwiającego sygnalizowanie o potencjalnych nieprawidłowościach lub nadużyciach finansowych.

W celu zgłoszenia podejrzenia wystąpienia nieprawidłowości lub nadużyć finansowych należy:

a) wysłać wiadomość elektroniczną (e-mail) na adres naduzycia.POIS@miir.gov.pl

lub

b) skorzystać z formularza zgłoszenia dostępnego na stronie www.pois.gov.pl\nieprawidlowosciTeatr Groteska realizuje projekt pt. „Modernizacja Teatru Groteska w Krakowie - etap IV - końcowy” w ramach działania 8.1 Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury oś priorytetowa VIII Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020

TEATR GROTESKA w Krakowie, ul. Skarbowa 2 zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Teatru Groteska www.groteska.pl

Obecnie nasza strona jest częściowo zgodna z Ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej  stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Aktualnie trwają prace nad dostosowaniem strony do wymagań umieszczonych w ustawie.

Dołożymy wszelkich starań, aby wszystkie strony witryny były zgodne z bieżącymi standardami sieciowymi.

Deklarację dotyczącą dostępności strony internetowej Teatru sporządzono na podstawie weryfikacji poprzez narzędzie internetowe.

Oświadczenie sporządzono dnia: 2020-09-17.
Data publikacji strony internetowej: 2011-10-07.
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2017-10-27.

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Nie spełniono między innymi następujących wymagań:

 • „missing alternative text” - brak alternatywnego tekstu do obrazków

 • „link to pdf document”

 • „noscript element”  

 • Brak utworzonych na stronie internetowej skrótów klawiszowych służących przemieszczaniu się po elementach strony internetowej i uruchamianiu dostępnych na nich funkcji

 • Inne błędy

 

INFORMACJE ZWROTNE I DANE KONTAKTOWE

 

W przypadku pytań, wniosków, problemów i reklamacji związanych z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Ewa Wajda, e-mail: e.wajda@groteska.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu (+48) 12 633 96 04 lub 508 33 99 81.

Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
 

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie można złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich: www.rpo.gov.pl

 

DOSTĘPNOŚĆ ARCHITEKTONICZNA

 

Teatr GROTESKA w Krakowie, ul. Skarbowa 2

Ze względu na to, że siedziba Teatru jest obiektem wpisanym do rejestru zabytków Miasta Krakowa pod numerem rejestru A-1466/M o prawie 100-letniej historii stwarza ograniczenia dla osób niepełnosprawnych.

Zabytkowa substancja budynku oraz stan dzierżawy części nieruchomości nie pozwala na tak duże ingerencje, jak  wykonanie windy i przebudowa wejścia na potrzeby osób z ograniczeniami.

Udział osób niepełnosprawnych w spektaklach teatralnych możliwy jest dzięki obsłudze technicznej Teatru, która transportuje wózki inwalidzkie na widownię. W spektaklach z udziałem osób z niepełnosprawnością zwiększamy ilość pracowników Obsługi Widowni.

 

KOORDYNATOR DOSTĘPNOŚCI


W naszym Teatrze osobą odpowiedzialną za dostępność dla osób z niepełnosprawnością jest

Artur Włodek  - Specjalista ds. sprzedaży - Dział Marketingu i Komunikacji Społecznej.
kontakt: a.wlodek@groteska.pl
TEL: (+48) 12 633 37 62 wew. 238, (pn - pt: 8:00 – 16:00)

Osobami przeszkolonymi do pomocy osobom z niepełnosprawnością są pracownicy Biura Organizacji Widowni:
Artur Włodek
Weronika Semkowicz
TEL: (+48) 12 633 37 62 wew. 244, (pn - pt: 8:00 – 16:00)
e-mail: a.wlodek@groteska.pl; w.semkowicz@groteska.pl

Prosimy o kontakt co najmniej 3 dni przed wizytą w Teatrze w celu szczegółowego omówienia naszej współpracy w dniu spektaklu. Na miejscu nie ma na razie możliwości skorzystania z usług tłumacza migowego, ale pracujemy nad tym.

 

OTOCZENIE INSTYTUCJI

Budynek Teatru Groteska znajduje się w Śródmieściu Miasta przy ul. Skarbowej 2 w Krakowie i ma charakter zabytkowy ( gmina Kraków, powiat Kraków, województwo małopolskie).

Wokół frontu Teatru znajduje się nawierzchnia pokryta płytami chodnikowymi.
 

DOJŚCIE DO TEATRU


Główne wejście to jedyne wejście dla Widzów do Teatru i znajduje się od strony ulicy Skarbowej.

Najbliższe przystanki

Przystanek AGH – linie autobusowe

114, 144, 164, 169, 173, 179, 189, 192, 194, 304, 469, 503, 601, 608

Z przystanku „AGH” przy Al. Mickiewicza dojście ulicą Krupniczą w kierunku ulicy Skarbowej.

Przystanek Bagatela – linie tramwajowe

2, 4, 14, 15, 18, 20, 24

Z przystanku „Bagatela” przy ulicy Karmelickiej/Dunajewskiego dojście ul. Krupniczą w kierunku ulicy Skarbowej.

Ulice w pobliżu

Kraków, ul. Czysta,

Kraków, ul. Krupnicza

Kraków, Al. Mickiewicza

Punkty w pobliżu

Szpital im. J. Dietla, ul. Skarbowa 4, 31-121 Kraków

Muzeum Narodowe w Krakowie – Dom Józefa Mehoffera, ul. Krupnicza 26, 31-123 Kraków

Osoby z niepełnosprawnością mogą skorzystać z pomocy asystenta Teatru, po wcześniejszym zgłoszeniu takiej potrzeby.

PARKING

Ze względu na fakt, że Teatr jest zlokalizowany w strefie płatnego parkowania i nie ma wydzielonego miejsca parkingowego dla osób z niepełnosprawnością osoby poruszające się samochodem parkują wg własnych możliwości.
Najbliższy parking znajduje się przy ulicy Rajskiej 24 w odległości 400 m pieszo od Teatru Groteska.

WEJŚCIE DO BUDYNKU

Zgodnie z ustawą o rehabilitacji społecznej i zawodowej osoba z niepełnosprawnością ma prawo przebywać na terenie Teatru z psem asystującym.

Ze względu na to, że siedziba Teatru jest obiektem zabytkowym o prawie 100-letniej historii oraz stan dzierżawy części nieruchomości, stwarza ograniczenia dla osób niepełnosprawnych.

Zabytkowa substancja budynku nie pozwala na tak duże ingerencje, jak  wykonanie windy i przebudowa wejścia na potrzeby osób z ograniczeniami.
 

Wejście główne do Teatru to drewniane, masywne, otwierane do wewnątrz drzwi z samozamykającymi się zawiasami, bez progu.

Z poziomu ulicy i chodnika do drzwi wejściowych wiodą 2 schody.

Na wyższy parter, gdzie po prawej stronie znajduje się kasa biletowa Teatru, a po lewej Portiernia prowadzi 8 schodów lastrico z obustronnymi barierkami, a następnie po otwarciu dwuskrzydłowych oszklonych w konstrukcji drewnianej drzwi znajdujemy się w przestronnym lobby teatru.

Znajdujemy się na poziomie szatni, która usytuowana jest po prawej i lewej stronie. Wychodząc w górę w kierunku sal teatralnych wchodzimy po schodach w ilości 15 stopni, gdzie na półpiętrze znajduje się kawiarnia teatralna/foyer. Poziom foyer nie posiada żadnych stopni.               

W Teatrze Groteska mamy dwie sale teatralne – Salę Główną Teatralną na I piętrze oraz Salę Kopułową na IV piętrze. Wychodząc wyżej na I piętrze znajduje się Sala Teatralna, do której wiedzie kolejnych 17 stopni z foyer. Balkon z miejscami dla Widzów znajduje się piętro wyżej od Sali Teatralnej, do pokonania jest kolejnych 26 stopni.

WIDOWNIA

Przy wejściu na widownię Sali Teatralnej nie ma progu, rząd I i II znajduje się na poziomie wejścia, natomiast pozostałe rzędy od rzędu numer III do rzędu nr X są zlokalizowane na kolejno narastających stopniach w górę amfiteatru.

Przy wejściu na balkon Sali Teatralnej nie ma progu, rząd I znajduje się na poziomie wejścia, natomiast rząd numer II zlokalizowany jest na drugim stopniu od wejścia.

Przy wejściu na widownię Sali Kopułowej, po pokonaniu 3 schodów z poziomu korytarza nie ma progu, rząd I znajduje się na poziomie wejścia, natomiast pozostałe rzędy od rzędu numer II do rzędu nr VII są zlokalizowane na kolejno narastających stopniach w górę amfiteatru.

Schemat rzędów i foteli dostępny jest na stronie internetowej Teatru.


Na widowni Sali Teatralnej i Kopułowej zostały wydzielone strefy, w których istnieje możliwość wjazdu na wózku dla niepełnosprawnych, na poziomie I rzędu, bez stopni.
Ponadto istnieje możliwość udostępnienia jeszcze dodatkowych miejsc/foteli dla osób poruszających się na wózkach o stopniu niepełnosprawności umożliwiającym przemieszczenie się z wózka na fotel przy asyście Obsługi Widowni. Obsługa Teatru dba o wózek podczas trwania spektaklu i umieszcza go w bezpiecznym miejscu ze względu na bezpieczeństwo i przepustowość drogi ewakuacyjnej.

Obsługa Teatru pozostaje do dyspozycji przez cały czas trwania spektaklu. Teatr wychodzi naprzeciw potrzebom, wykorzystując potencjał ludzki.


KASA TEATRU

Kasa Teatru – wejście schodami z zewnątrz budynku. Osoby z niepełnosprawnością, poruszające się na wózku mogą skorzystać z tej przestrzeni, natomiast rozwiązaniem jest zakup biletów on-line lub odbiór biletów w dniu spektaklu (pół godziny przed spektaklem) po wcześniejszym zgłoszeniu w Biurze Obsługi Widowni.

Podczas wizyty prosimy o poinformowanie przy wejściu Obsługę Widowni o odbiorze biletu z kasy.
Osoby z niepełnosprawnością wzroku, słuchu mogą skorzystać z kasy bez problemu po uprzednim kontakcie z Koordynatorem Dostępności.
Dla osób z niepełnosprawnością, zarówno posiadaczy Krakowskiej Karty Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem, Karty N,  jak i bez oferujemy preferencyjne ceny biletów.          Niektóre spektakle są z audiodeskrypcją.

TOALETA

Toalety znajdują się na I i IV piętrze budynku i niestety nie są dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Osoby z niepełnosprawnością mogą otrzymać stosowną pomoc ze strony Obsługi Widowni.

Ogólna ocena: średnia.

Ze względu na charakter zabytkowy budynku, Teatr nie jest w stanie dokonać wszystkich zmian, pozwalających na pełną dostępność i samodzielne poruszanie się osoby z niepełnosprawnością ruchu po budynku.

Natomiast wychodzi naprzeciw potrzebom, wykorzystując przyjazny potencjał ludzki.

 

 DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI


Ładowanie...