Karmelek
Marta Guśniowska
Reżyseria: Pavlína Oklešteková (Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, Filia w Białymstoku)
Oprawa scenograficzna: Julia Skrzyńska
Konsultacje muzyczne: Andrzej Jenő Kaczmarczyk, Jacek Stankiewicz
Występują:
Julia Dyga (gościnnie)
Katarzyna Kopczyk
Jakub Popławski
18 maja 2024, godz. 13.30
Bilety dostępne są on-line oraz w kasie teatru - wstęp 10 zł.
Czytanie performatywne dla widzów od 3 lat.
Co dobrego masz w sobie? Może masz dobre ręce, które rysują rysunki i kolorują rzeczywistość innym ludziom? Może masz dobrą głowę, która zadaje ciekawe i ważne pytania? Może masz dobre serce, które bardzo kocha innych ludzi? Karmelek, piesek, który mieszka w wiejskiej zagrodzie, nie wie, co ma w sobie dobrego. Poszukuje zatem czegoś niezwyczajnego, czym mógłby się podzielić z innymi. Pomagają mu Krowa, Owca, Kura i Kogut. Jeśli masz ochotę pomóc Karmelkowi w jego poszukiwaniach, jeśli masz ochotę dowiedzieć się, co dobrego jest w Tobie, zapraszamy Cię do teatru.
Zapraszamy do najmniejszego gospodarstwa na świecie, gdzie mieszkają same pożyteczne zwierzątka, a także piesek o imieniu Karmelek. Każde z nich posiada swój unikalny talent, który czyni je przydatnymi – z wyjątkiem Karmelka. Ale i on nie chce być gorszy od reszty, przecież i on chce się czuć potrzebny. Tylko do czego mógłby się nadawać? Ta zagwozdka dokucza mu jak pchła w futerku, nie dając spokoju Karmelkowi. Dlatego pomóżmy mu i razem odkryjmy tę zagadkę.
Pavlína Oklešteková - reżyserka czytania performatywnego
Po czytaniu zapraszamy najmłodszych widzów na warsztaty teatralne. Dzieci będą działały na scenie, rodzice zaś pomogą im w przygotowaniach.
W partnerstwie z Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu zapraszamy zarówno tych najmłodszych, jak i nieco starszych na serię czytań performatywnych najnowszej i najciekawszej dramaturgii dla dzieci i młodzieży. Zależy Nam, by zapoznawać widzów i sympatyków Teatru Groteska z twórczością uznanych dramatopisarek oraz dramatopisarzy z kraju i ze świata. Chcemy pokazywać, że teatr dla młodszych odbiorców nie kończy się na znanych wszystkim i po wielokroć powtarzanych utworach, których podstawą są bajki i baśnie.
Równocześnie czytaniami performatywnymi pragniemy wskazywać nowe trendy dramaturgiczne. Czytania przygotowywane będą przez znakomitych aktorów Teatru Groteska, a partnerować im będą młodzi twórcy, w tym adepci kierunków aktorskiego i reżyserskiego Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, Filii w Białymstoku oraz Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie, Filii we Wrocławiu – czyli przyszli artyści teatru lalek.