Orecchio, brat Pinokia
Merlin Vervaet
Przekład: Jan Nowak
Reżyseria: Helena Radzikowska
Oprawa scenograficzna: Julia Skrzyńska
Występują:
Gabriela Oberbek
Olga Przeklasa
Adam Godlewski
Zbigniew Kozłowski
Szymon Szczęch (Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, Filia w Białymstoku, gościnnie)
Michał Szostak (gościnnie)
23 marca 2024, godz. 11.30
Bilety dostępne są on-line oraz w kasie teatru - wstęp 10 zł.
Czytanie performatywne dla widzów od 5 lat.
Nikt o tym nie wie, ale Pinokio ma brata! Dlaczego nikt o tym nie wie? Bo sława Pinokia mogłaby rzucić cień na każdego, a już w szczególności na młodsze rodzeństwo. Kim więc jest Orecchio? Co robi w życiu? Jakie są jego marzenia? Relacje ze starszym bratem?
Jak mówi sam autor sztuki Merlin Vervaet: - W swojej pracy z reguły lubię pisać o ludziach, którzy są trochę niewidzialni, zapomniani. Staram się znaleźć odrobinę poezji w ich charakterystyce, w ich duszy. Każdy ma prawo do swojej historii i w każdej historii jest piękno.
A my tę wyjątkową historię opowiemy już 23 marca, bo wtedy na scenie Groteski czytać będziemy tę wyjątkową sztukę belgijskiego dramatopisarza!
W partnerstwie z Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu zapraszamy zarówno tych najmłodszych, jak i nieco starszych na serię czytań performatywnych najnowszej i najciekawszej dramaturgii dla dzieci i młodzieży. Zależy Nam, by zapoznawać widzów i sympatyków Teatru Groteska z twórczością uznanych dramatopisarek oraz dramatopisarzy z kraju i ze świata. Chcemy pokazywać, że teatr dla młodszych odbiorców nie kończy się na znanych wszystkim i po wielokroć powtarzanych utworach, których podstawą są bajki i baśnie.
Równocześnie czytaniami performatywnymi pragniemy wskazywać nowe trendy dramaturgiczne. Czytania przygotowywane będą przez znakomitych aktorów Teatru Groteska, a partnerować im będą młodzi twórcy, w tym adepci kierunków aktorskiego i reżyserskiego Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, Filii w Białymstoku oraz Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie, Filii we Wrocławiu – czyli przyszli artyści teatru lalek.